Порошенко підписав антикорупційний закон про державні закупівлі

ЕкономікаЮлія Поліковська, 25 вересня 20154370

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів щодо подолання корупції», повідомили в прес-службі глави держави.

За словами президента, через механізм нового закону в Україні буде подолана корупція в найбільш корумпованою сфері державних закупівель.

«Протягом дуже короткого терміну часу ми можемо забезпечити економію, за попередніми розрахунками, до 50 мільярдів потрібних державі коштів. І ці зекономлені кошти не підуть на фінансування злочинців, а залишаться в розпорядженні держави, державних підприємств і потраплять до держбюджету у вигляді податків», – заявив Порошенко.

Він також закликав використовувати систему електронних закупівель в роботі міністерств та обласних державних адміністрацій.

Підписаний закон має посилити прозорість тендерів шляхом зняття заборони на розкриття змісту поданих пропозицій; ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну; оприлюднення протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, а також виключається умисне блокування торгів. Участь у процедурах закупівлі спрощено шляхом скасування необхідності всім учасникам надавати документи, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним у статті 17 закону. Підвищено вартісну межу щодо застосування норм закону для закупівлі товарів і послуг до 200 тис. гривень, а робіт – 1200 тис. грн; а також – вартісна межа для застосування процедури запиту цінових пропозицій до 500 тис. грн.

Нагадаємо, Порошенко також підписав закон «Про електронну комерцію».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук