Порошенко підписав закони про підтримку української літакобудівної галузі

Порошенко підписав закони про підтримку української літакобудівної галузі
Президент підписав закони про підтримку українського авіапрому

Президент України Петро Порошенко у п’ятницю, 30 грудня, підписав закони, спрямовані на підтримку вітчизняної літакобудівної галузі, повідомили у прес-службі глави української держави.

Зокрема, президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення «Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі», прийнятий Верховною Радою 21 грудня.

Згідно із законом, на період із 1 січня 2017 року по 1 січня 2025 року суб’єкти літакобудування звільняються від сплати ПДВ під час виконання операцій із ввезення на митну територію України імпорту товарів (окрім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, а також операцій із постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт.

Також суб’єкти літакобудування на цей період звільняються від сплати податку на прибуток підприємств. Заощаджені кошти вважатимуться цільовим фінансуванням на галузеві НДДКР, створення або переоснащення технічної бази, збільшення обсягів виробництва, впровадження нових технологій. Також до 1 січня 2025 року суб’єкти літакобудування звільняються від сплати земельного податку на ділянки, на яких розташовані промислові об’єкти.

Також президент підписав закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо підтримки літакобудівної галузі», спрямований на ліквідацію нерівних умов постачання літаків вітчизняного виробництва порівняно з імпортом іноземних літаків.

«Документ, зокрема, передбачає скасування пільгових умов ввезення (без оподаткування ПДВ) на територію України за договорами оперативного лізингу іноземних літаків масою порожнього обладнаного апарата понад 10 тис. кг, але не більше ніж 30 тис. кг та максимальною місткістю від 44 до 110 місць», – йдеться в повідомленні.

Верховна Рада ухвалила цей закон 21 грудня 2016 року. Згідно з пояснювальною запискою до нього, аналоги таких імпортних літаків випускає держпідприємство «Антонов»: Ан-140, Ан-148 і Ан-158, яке може на наявній виробничій базі випускати щорічно до 12 таких літаків. Після технічного переоснащення підприємство здатне збільшити обсяги виробництва вказаних літаків до 24 одиниць на рік.

Закон також передбачає продовження дії пільгового режиму ввезення товарів, які використовують під час розроблення, виробництва, ремонту, модифікації, обслуговування виробів авіаційної техніки на період до 1 січня 2025 року і доповнення переліку таких товарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук