Порошенко повідомив, коли зніме з окупованого Донбасу економічну блокаду

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 червня 201510630

Президент України Петро Порошенко заявив, що економічні зв'язки з окупованими територіями Донбасу залишатимуться на нинішньому рівні доти, поки не буде досягнуто прогресу у виконанні Мінських угод.

«Ми прагнемо і готові в будь-який час повністю відновити всі економічні зв'язки з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей, зняти всі внутрішні бар'єри і обмеження на шляху пересування людей і товарів. Але за умови, що відновимо контроль над зовнішніми кордонами. Як це і передбачено Мінськими угодами», – сказав він на зборах активу Донецької області в Маріуполі в четвер, 11 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, 4 листопада Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях», яке 14 листопада ввів у дію своїм указом президент Петро Порошенко.

Серед іншого, у цих рішеннях йшлося про те, що в тижневий термін, після введення в дію цього рішення, всі держустанови на захоплених бойовиками територіях припинили роботу. Самі ж органи влади та їхні співробітники перевелися на підконтрольну владі територію України.

Упродовж місяця з моменту введення рішення в дію Нацбанк припинив обслуговування всіх рахунків на Донбасі. Фактично райони, якими керують «уряди» народних республік, позбавили будь-якого бюджетного фінансування, в тому числі виплат дотацій, зарплат бюджетним організаціям, соціальних платежів і так далі.

Ці рішення у ЗМІ вже назвали «фінансовою блокадою Донбасу», наслідки якої, за словами низки економічних експертів, є як позитивними (заощадження щонайменше 15 млрд грн), так і непередбачуваними (позбавлення жителів окупованих районів засобів для існування, гуманітарна катастрофа та проблеми для українських виробників, які тепер змушені шукати нові ринки збуту).

11 квітня вже екс-голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко заявив, що економічні зв’язки з окупованими районами Донбасу необхідно відновити, після чого міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав його колаборантом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук