Порошенко розглянув законопроект про валюту

Проект вводить принцип «дозволено все, що не заборонено» і дозволяє вільний рух капіталу

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 березня 20187241
Порошенко: В Україні діє валютне регулювання зразка 93-го року

Національна рада реформ під головуванням президента України Петра Порошенка розглянула законопроект «Про валюту», який буде внесений на розгляд до Верховної Ради. Про це повідомила прес-служба президента.

За словами Порошенка, проект закону вводить принцип «дозволено все, що не заборонено» і передбачає введення «поступової, послідовної і гнучкої лібералізації на валютному ринку, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей». Крім того, закон прибирає покарання у вигляді зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

На думку президента підприємець повинен робити бізнес конкурентоспроможним, а держава повинна допомагати і захищати підприємця.

Голова держави зазначив, що нарешті буде скасований декрет Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю». Він також додав, що в Україні зараз більше 10 тис. підприємств-суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які щорічно проводять 2,5 млн операцій в рік. «Минуло 25 років. Світ пішов вперед. А у нас валютне регулювання зразка 93-го року», - сказав Порошенко.

Нагадаємо, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також «дорожню карту» по її введенню. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій. При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень і не вимагає валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

10 серпня 2017 року НБУ оприлюднив для обговорення проект закону «Про валюту», який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

28 лютого, Петро Порошенко анонсував його швидке прийняття. Пізніше глава НБУ Яків Смолій заявив, що законопроект «Про валюту» може бути прийнятий і вступити в силу вже в поточному році, навіть з урахуванням передбаченого перехідного періоду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук