Порошенко: Україна має приєднатися до конвенції про доступ до рахунків нерезидентів

Порошенко провів нараду щодо підготвки законопроектів про деофшоризацію

Президент України Петро Порошенко виступив за приєднання України до конвенції про забезпечення доступу до рахунків нерезидентів. Про це він заявив у понеділок, 18 квітня, на нараді з представниками Кабінету міністрів, Верховної Ради і фіскальних органів щодо напрацювання законопроектів про деофширизацію економіки України, повідомили у прес-службі президента.

«Президент наголосив, що першим кроком має бути приєднання України до міжнародної конвенції про забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України мають вдатися до необхідних кроків для забезпечення підписання та ратифікації відповідної угоди, що забезпечить доступ українських органів влади до рахунків українських резидентів в іноземних банках», – сказано у повідомленні.

«На сьогоднішній день понад 30 країн приєднались до цієї ініціативи. На моє глибоке переконання, ця інформація має бути відкрита, прозора та облікована у відповідних органах влади», – зазначив Порошенко.

Наступним кроком, за словами президента, має бути забезпечено надходження податків в Україну від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо чи опосередковано належить українському резидентові.

До робочої групи щодо деофшоризації увійшли керівники і представники Кабміну, комітету Ради з питань податкової і митної політики, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Державної фіскальної служби.

Президент запропонував їм також залучити до роботи в групі іноземних аудиторів, щоб напрацювати механізми, які не призведуть до збільшення податкового тиску і допоможуть поліпшити мотивацію і прозорість. Президент повідомив, що він незабаром планує винести це питання на обговорення Національної ради реформ.

Нагадаємо, 3 квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спотрстменів та діячів культури. У документах також фігурує і президент України Петро Порошенко.

Основні претензії журналістів до Порошенка - те, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1 тис., що він поки не завершив передачу сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.

Юридична фірма «Авеллум», яка займалася підготовкою частки президента у «Рошен» до продажу і передачі її у довірчу власність, заявила, що «створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі».

Державна фіскальна служба України заявила, що проведе перевірку оприлюдненої у пресі інформації щодо наявності офшорних компаній у президента Петра Порошенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук