Працівники «Львівтеплоенерго» показали, як економити на опаленні

Економити можуть мешканці будинків із лічильниками

Головні новини Львова 19.03Богдан Опока, 19 березня 2019, 17:26 1032 0

Перший крок на шляху до економії — обрати відповідальну особу. Її завдання — коригувати подачу тепла до квартир. Для цього достатньо повернути спеціальний кран. Він знаходиться на трубі, що з’єднує будинок із мережею.

Дмитро Романків, начальник експлуатаційно-диспетчерської служби ЛМКП «Львівтеплоенерго», розповідає: «Ми частково на «ТЦ Північна» здійснюємо регулювання, як кількісне, так і якісне. Але цього не завжди може бути достатньо для окремих будинків чи окремих споживачів. У зв’язку з тим, стоїть питання місцевого дорегулювання».

Щоби платити менше, мешканцям треба домовитись про температурний режим. Та це не завжди вдається.

Начальник теплових мереж Шевченківського району Руслан Герега розповідає: «Якщо надворі тепла погода, то мешканець може прийти в будинок та перекрити кран. Його можна або залишити відкритим, або повністю перекрити. Частково прикривати заборонено, бо таким чином пошкоджується дороге обладнання».

Непорозуміння трапляються через технічні проблеми. Наприклад, у будинку на вул. Липинського — шість під’їздів. Мешканці, що живуть ближче до лічильника, змушені відкривати вікна через спеку в квартирах. А ті, що мають помешкання в кінці будинку — мерзнуть. Мешканка будинку пані Віра розповідає: «Вночі ще холодно, а в деяких мешканців малі діти є. Потрібно лише трохи зменшити подачу тепла, але не перекривати повністю». А от мешканка того ж будинку пані Ірина думає інакше: «Вночі батареї стають ще гарячішими. В мене подруга мешкає у будинку поруч, і платить вона втричі менше. Втричі! Бо там люди регулюють подачу тепла».

Регулювати подачу тепла мешканці можуть допоки триває опалювальний сезон. Він закінчиться, коли середньодобова температура буде вищою, ніж 8 градусів тепла.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук