Представниця омбудсмена вказала на ризики посилення законодавства про аліменти

В Україні побільшало скарг на викрадення дітей та судових позовів, пов’язаних з опікою над дітьми

Посилення законодавства про аліменти посилить боротьбу розлучених батьків за опіку над дітьми

Ухвалений в Україні закон, що посилює відповідальність за несплату аліментів, посилить і боротьбу між батьками за отримання опіки над дітьми після розлучення, заявила у суботу, 7 липня, представниця уповноваженого Верховної Ради з прав людини в сфері прав дітей і сім’ї Аксана Філіпішина.

Вона зазначила, що закон обмежує права того з батьків, хто не проживає з дитиною. «У нас і сьогодні все більше гучних скандалів навколо визначення місця проживання дітей та можливості того з батьків, хто проживає окремо, брати участь у долі дітей, їх вихованні, і доступу до них. Хто отримав дитину, той і вважає себе господарем», – сказала вона в коментарі агенції «Інтерфакс-Україна».

За словами Філіпішиної, тому з батьків, за ким буде закріплено опіку над дитиною, не потрібно буде просити дозволу другого батька на вивезення дитини за кордон. А той, хто живе окремо має отримувати для цього нотаріальну згоду другого з батьків або піти до суду. «Тому будуть маніпуляції. Я вже спостерігаю посилення боротьби за визначення місця проживання дитини», – наголосила вона. Філіпішина додала, що за останні два роки збільшилася кількість звернень до офісу омбудсмена з питань, пов’язаних із судовими позовами за опіку над дітьми і навіть викраденням дітей.

За її словами, недобросовісні платники аліментів, як правило, не мають транспортних засобів, зброї та не виїжджають за кордон. Тому, на її думку, найефективніший метод боротьби за сумлінну виплату аліментів – це громадські роботи неплатників і направлення зароблених грошей дитині.

3 липня Верховна Рада ухвалила закон, який посилив відповідальність для недобросовісних платників аліментів. Він дозволяє автоматизований арешт коштів особи, яка заборгувала сплату аліментів. Особу, котра три місяці не сплачувала аліменти на утримання дитини з інвалідністю та тяжкими вродженими вадами розвитку, каратимуть суспільно корисними роботами строком від 120 до 240 годин. За ухилення від відбування цього покарання боржника можуть засудити до двох років позбавлення волі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук