Прибуток українських банків зріс майже в 4 рази

У першому півріччі 2019 року українські банки отримали в 3,7 разу більше чистого прибутку, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«В I півріччі 2019 року платоспроможні банки отримали 31 млрд грн чистого прибутку. За аналогічний період минулого року банківська система отримала чистий прибуток у розмірі 8,3 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що загалом доходи банків за шість місяців цього року зросли на 31% - до 121 млрд грн, витрати - на 7% до 90 млрд грн.

Більшість доходів банківської системи сформував «Приватбанк» (18,3 млрд грн) та іноземні банки (9 млрд грн прибутку).

За даними НБУ, істотне зростання прибутковості банківської системи в I півріччі 2019 року стало можливим завдяки зростанню чистих процентних та комісійних доходів банків на 20% до 39,3 млрд грн і 17% до 20,8 млрд грн відповідно.

Крім цього в Нацбанку повідомили, що прибутковість банківського сектору зросла завдяки збільшенню кредитування населення. Такі кредити, зазвичай, мають багато комісійних платежів, а різниця між відсотками за кредитами та відсотками за депозитами вища, ніж у підприємств.

У першому півріччі 2019 року НБУ зафіксував зменшення кількості збиткових банків – їх було 10 проти 14 в 2018 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук