Продажі російських товарів в Україні впали на 40%
Економіка

Продажі російських товарів в Україні впали на 40%

Незамінних не буває: міжнародні компанії змінюють постачальників товарів в Україну

Наталія Онисько, 26 серпня 2014 3000 0

Вже з вересня весь чорний чай під маркою «Lipton» в Україну буде завозитися з Польщі, а не з Росії, таке рішення компанія Unilever (власник бренду) прийняла після того як продажі її продукції впали на понад 50%.  Вже з 10 серпня «Lipton Yellow Label Tea» імпортується з заводу в Катовіцах. Про це компанія повідомила на свої сторінці, наголосивши, що таке рішення є «несприятливим з точки зору бізнесу, що означає додаткові не прогнозовані витрати. Але це рішення – це крок на зустріч споживачам».

Як розповів ZAXID.NET директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, такий крок найближчим часом змушені будуть робити більшість компаній. За його даними, компанія «Орімі Трейд», виробник чаїв «Greenfield», «Принцесса Нури» та кави «Жокей» та «Jardin», вже найближчим часом почне виробництво в Україні.

Дорошенко переконаний, що припинити завозити в Україну продукцію, виготовлену в Росії будуть змушені всі постачальники. Адже, за даними Асоціації, загалом в українських супермаркетах впали продажі російських товарів на 25-40%.

«Торгові мережі не виводили російські товари з продажу з власної ініціативи, - говорить Дорошенко, - вони почекали. От коли було впроваджено маркування товарів, тоді вже стало чітко помітно вибір споживача, на якій мережі не можуть не реагувати. Вже в травні в супермаркетах суттєво зменшилась кількість російських товарів».

Ситуація на українському ринку рітейлу активно обговорюється в російських ЗМІ. Видання «КоммерсантЪ» пише, що російський бізнес, який працює в Україні вже почав розплачуватися за політику. Представники російських компаній не приховують, що продажі  суттєво зменшились, але наразі говорять, що це пов’язано загалом зі спадом купівельної спроможності українців.

Натомість Олена Разумова, представник «Рітейл Груп» (магазини «Велика Кишеня», «Велмарт», «Альта-центр», «Екватор») в коментарі «Коммерсанту» заявила, що компанія відмовилась від багатьох російських товарів саме через відсутність попиту.

«Якщо раніше покупець не звертав особливої уваги на виробника, то сьогодні ситуація зворотня: споживач максимально і добровільно підтримує вітчизняного виробника. Російські товари просто перестали купувати», - прокоментувала  вона.  

Дрібніші рітейлери почали діяли більш радикально. Наприклад, торгові мережі Івано-Франківська заявили, що повністю виключили російські товари зі свого асортименту. Аналогічно вчинили і окремі продуктові магазини в Житомирі. Волинський рітейлер «Наш край», керуючий більш ніж 100 магазинами в регіоні, повідомив про скорочення лінійки російської продукції за рахунок алкоголю, чаю, супутніх товарів, побутової хімії та молокопродуктів.

Експерти вважають, що для імпортних товарів не буде стояти проблема логістики - ввозити товари в Україну з Європи зручніше, а своє виробництво компанії розміщали в Росії для того, щоб рухатися далі на схід, в Казахстан. Тому росіяни переконані, що зміна логістики іноземними компаніями не позначиться на російському виробництві.

Не позначиться відсутність російських товарів і на українських покупцях. Так, на думку Олексія Дорошенка, незамінних російських товарів на українському ринку фактично просто не існує. Чи не єдиними є цукерки виробництва компанії Ferrero Rocher.  Але ця компанія вже також задумалась про зміну постачальників в Україну – попри унікальність  виробів, продажі впали і в компанії напряму пов’язують це з бойкотними настроями українців.

«Серед «незамінних» були риба та ікра. Але з огляду на російські санкції проти товарів з ЄС, США та Норвегії ми цілком можемо стати цікавим ринком для цих країн. Звичайно, ми не зможемо спожити $12 млрд, але $500 млн – це також нецікаво для продавців».

Нагадаємо, 14 серпня Верховна Рада прийняла у другому читанні закон про санкції щодо Росії, який дозволяє блокувати активи фізосіб, відкликати ліцензії у компаній і банків, обмежувати транзит російського газу до Європи. Крім того, складений, але поки що не оприлюднений список з 172 фізичних і 65 юридичних осіб, проти яких будуть введені санкції. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук