Прокуратура звинувачує «Львівводоканал» у завданні збитків довкіллю на ₴242 млн

СуспільствоОрися Шиян, 16 вересня 20164520
Прокуратура звинувачує «Львівводоканал» у завданні збитків довкіллю на ₴242 млн

Службових осіб «ЛМКП «Львівводоканал» звинувачують у незаконних діях, що спричинили збитків на суму майже 242 млн грн. Йдеться про злив нечистот у р. Полтва та незаконний забір прісних підземних вод.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, службові особи «Львівводоканалу» не мали дозволу на спеціальне водокористування, із перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин упродовж 4 останніх років злили з очисних споруд Львова понад 65 млн м³ каналізаційних стоків у р. Полтва, яка є притокою транскордонної р. Західний Буг. Такі небезпечні для здоров'я людей та довкілля дії, за підрахунками фахівців, завдали матеріальних збитків державі на загальну суму понад 6 млн грн.

Крім того, встановлено, що службові особи ЛМКП «Львівводоканал» незаконно здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 76 млн. м³ із 14 водозаборів, розташованих на територіях Городоцького, Золочівського, Жовківського, Пустомитівського, Стрийського та Яворівського районів Львівської області. Сума збитків від таких дій сягає близько 236 млн грн.

Такі ж порушення виявлені в діяльності КП «Стрийводоканал», службові особи якого здійснили скид близько 8 млн. м³ забруднюючих речовин з очисних споруд Стрия у річку Стрий, яка є притокою транскордонної річки Дністер, спричинивши цим збитків майже на 3,4 млн грн. Також вони без відповідних дозволів здійснили забір понад 1,6 млн. м³ прісних підземних вод із Братківського водозабору, завдавши збитків державі на суму 1,6 млн грн.

За цими фактами 16 вересня прокуратура Львівської області розпочала кримінальні провадження за ч.4 ст.240 ( порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки) та ч.2 ст.242 (порушення правил охорони вод, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Додамо, що згодом у «Львівводоканалі» заявили, що звинувачення прокуратури у завданні державі мільйонних збитків та створенні небезпеки довкіллю є безпідставними і передчасними.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук