Рада прийняла закон про розкриття інформації щодо кінцевих вигодонабувачів
До теми
У вівторок, 14 жовтня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон № 5114 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів».
За відповідний закон проголосували 265 народних депутатів.
Як зазначив глава парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктор Чумак, в законі передбачена адміністративна відповідальність за неподання інформації директором або уповноваженою особою кінцевого вигодонабувача, - прізвищ та імен власників.
У першому варіанті законопроекту пропонувалося, щоб за такі дії була кримінальна відповідальність.
«Це закон, який відкриває реєстр кінцевих беніфіціарів, власників, юридичних осіб, і відкриває реєстр майнових прав на нерухомість всіх українських громадян», - заявив Чумак і додав, що при цьому повністю зберігається система захисту персональних даних.
Як повідомлялося, 7 жовтня Верховна Рада України 247 голосами прийняла відповідний закон у першому читанні. Після цього депутати підтримали пропозицію про те, щоб проголосувати цей законопроект в цілому на засіданні 14 жовтня.
Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що після прийняття зазначеного закону, будь-які суб'єкти господарської діяльності будуть зобов'язані розкривати інформацію про реальних власників.
«Сьогодні компанії зареєстровані в офшорах, а фактичними їх власниками можуть бути держслужбовці, або члени уряду, або співробітники адміністрації президента. Побачити це неможливо. Тому першорядне завдання закону – це розкриття інформації про всі реальних власників українських компаній з тим, щоб чиновники не ховалися за родичами, в офшорах, за будь-якими третіми особами, які виступають номінальними власниками, а фактично власником є чиновник», - додав він.
За словами прем’єра, прийняття цього законопроекту дозволить громадянам України отримувати інформацію про власників всього нерухомого майна в країні.
«Ми побачимо, які у кого є будинки, квартири і нерухомість, а також отримаємо реальний доступ до баз даних усієї нерухомості України», - сказав він.
За словами міністра юстиції Павла Петренка, після підписання закону президентом, будь-який громадянин, у тому числі в рамках процедури люстрації, зможе отримувати інформацію про реальне майно чиновників, які проходитимуть майнову люстрацію
«Мін'юст підтверджує: ми будемо готові протягом місяця розкрити всі ці реєстри в разі прийняття парламентом цього закону», - сказав голова Мін’юсту на засіданні уряду.