Рада у першому читанні підтримала збільшення розміру аліментів на утримання дитини

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину пропонується збільшити з 30% до 50% прожиткового мінімуму

Верховна Рада має намір збільшити розмір аліментів на утримання дитини та пропонує спростити механізм прийняття судового рішення щодо стягнення аліментів. За законопроект №4928 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання» в першому читанні проголосували 244 народних депутатів на засіданні в середу, 19 жовтня. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».

Законопроект пропонує спростити механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів. Пропонується скоротити термін розгляду судами таких справ, спростити судовий захист прав одержувача аліментів, перенести тягар доведення на платника аліментів.

Проектом визначається правовий режим аліментів, як власності дитини. Згідно із законопроектом, судом будуть враховуватися витрати платника аліментів, за якими останнім не доведене джерело походження коштів для їх фінансування, при визначенні розміру аліментів.

Крім того пропонується встановити право того з батьків, з ким проживає дитина, визначити спосіб стягнення аліментів та отримувати в порядку спрощеного судочинства аліменти в розмірі на одну дитину – чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половина заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку в разі визначення розміру аліментів від заробітку (доходу) матері / батька дитини, або в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, призначених у фіксованій грошовій сумі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук