Реконструкцію площі Св. Юра за ₴28,4 млн проведе турецький «Онур»

ЕкономікаО.Г., 24 червня 20150
 Реконструкцію площі Св. Юра за ₴28,4 млн проведе турецький «Онур»

Львівське комунальне підприємство «Львівавтодор» оголосило про застосування спрощеної, переговорної процедури закупівлі на реконструкцію площі Св. Юра зі спорудженням пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому. 

Згідно з інформацією у «Віснику державних закупівель», договір на ₴28,4 млн підпишуть з ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Нагадаємо, «Онур» розпочав роботи ще до появи інформації у «Віснику держзакупівель» та підписання договору. Роботам перешкодили активісти, оскільки у сквері біля площі хотіли вирубати дерева.

«Львівавтодор» в обґрунтуванні переговорної процедури посилається на «відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником».

Це означає, що «Онур Конструкціон Інтернешнл» - єдина на ринку фірма, яка здатна провести реконструкцію площі.  Наприклад, при відсутності конкуренції часто замовляють послуги у монополістів з постачання електроенергії, теплопостачання тощо.

Відповідно до законодавства, переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток. Законом передбачено сім причин, за яких «Львівавтодор» та інші структури можуть уникнути проведення повноцінного тендеру.

Директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза розповів ZAXID.NET, що переговори вели з трьома фірмами. Окрім «Онуру», це «Балтом Україна» та «Укрінвестбуд». «Онур» вибрали, оскільки його пропозиція була найкращою. Цим твердженням Олег Береза ще раз підтвердив, що реконструкцію площі св. Юра можуть робити й інші фірми, що автоматично виключає «відсутність конкуренції на ринку».

«Беручи до уваги значний суспільний резонанс, пов'язаний з відзначенням 150-ї річниці з дня його народження, затримка етапу реконструкції площі Святого Юра та спорудження на ній пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому, створять велику соціальну напругу в суспільстві загалом та серед мешканців міста Львова. Стислі терміни і значний обсяг робіт з реконструкції площі св. Юра значно звужують перелік будівельних компаній, які потенційно здатні виконати такі роботи», - також написано в обґрунтуванні спрощеної закупівлі комітетом з конкурсних торгів «Львівавтодору».

Відтак, комітет також посилається на нагальну потребу в закупівлі – треба встигнути встановити пам’ятник до річниці. Однак законом «Про здійснення державних закупівель» не передбачено, що необхідність у встановленні будь-яких пам’ятників до певної річниці чи святкування є підставою не проводити відкриті торги чи іншу конкурсну процедуру.

За нагальної потреби можуть купувати за спрощеною (переговорною) процедурою товари, роботи, послуги для негайної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Також, враховуючи ситуацію на сході України, військові, СБУ, розвідка, прикордонники та інші можуть не проводити повноцінний тендер. Нещодавно, у квітні, місцевим органам влади дозволили застосовувати переговорну процедуру для будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави в особливий період.

Відтак, у «Львівавтодору» відсутні підстави для проведення переговорної процедури. У коментарі ZAXID.NET Олег Береза пояснив, що підприємство лише керувалось рішенням виконкому ЛМР від 17 червня, в якому написано: «Львівському комунальному підприємству «Львівавтодор» визначити підрядну організацію для виконання робіт з реконструкції (відновлення) площі св. Юра зі спорудженням пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому за результатами проведення переговорної процедури закупівлі».

ZAXID.NET звернувся за коментарем до Львівської міськради, однак поки що його не отримав.

На реконструкцію площі Св. Юра з подальшим встановленням пам’ятника Андрею Шептицькому з міського бюджету виділено ₴30 млн.

Нагадаємо, ТОВ  «Онур Конструкціон Інтернешнл» зареєстровано у Київській області. Власниками є Онур і Ісхан Ченінджевізи та 27-річний львів’янин Олег Фаріон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук