Через сквер Святого Юра у Львові мало не побились пікетувальники під Ратушею
До теми
-
УГКЦ проти нової схеми реконструкції площі св. Юра.
Церква наполягає на перенесенні дороги і перебудові скверу ZAXID.NET - У скверику на площі Юра у Львові зрізали кілька дерев ZAXID.NET
- Пам'ятник Шептицькому у Львові планують поставити до 29 липня ZAXID.NET
-
Пам'ятник Шептицькому: консенсус знайдено.
Площу св. Юра реконструюють без перенесення дороги та вирубування скверу ZAXID.NET
Сьогодні, 15 червня, біля Львівської міської ради зібрались активісти громадської ініціативи «Врятуй сквер Святого Юра». До Ратуші прийшли й прихильники реконструкції площі та встановлення там пам'ятника Шептицькому.
Активістів розділяла стіна з міліціонерів. Сторони намагались перекричати одне одного та час від час вступали у словесні перепалки.
Представники громадської ініціативи «Врятуй сквер Святого Юра» виступали проти вирубки дерев та перенесення дороги. Кажуть, радикальні акції – це не в їхньому стилі, виступають за мирне врегулювання ситуації і діалог. Та після вирубки дерев, що трапилося 5 червня, вирішили діяти активніше.
«Ми проти перенесення дороги, ми проти вирубування скверу. Ми за те, щоб був встановлений пам'ятник. Бажано до кінця липня. Але ми також за пріоритет норм і законів над особистими амбіціями чи особистими інтересами. Зараз ми хочемо відновити діалог і вимагаємо, щоб були враховані інтереси всіх сторін», – зазначила активістка ініціативи «Врятуй сквер Святого Юра» Ірина Янів.
На противагу рятівникам скверу прийшло кілька десятків приналежних до громади УГКЦ людей. Стверджують, на площу Ринок прийшли помолитись. Водночас не розуміють, чому молодь проти реконструкції площі. Певні, це буде справжній осередок культури та духовності. А щодо пікету, то тут не обійшлося без «руки Кремля».
«Ми виступаємо за історичну справедливість, за пам'ятник Андрію Шептицькому. А те, що люди зараз пишуть про руйнування, вирубку дерев – це неправда, – розповіла Алла Зілінська, яка прийшла підтримати проект реконструкції площі. – Дивіться, люди прийшли з готовими плакатами, бо той, хто з дому приніс, просто написав його від руки. А це ж все готове! Люди працювали чітко як на «Антимайдані». Я за руку нікого не зловила, не знаю, чи їм всім заплатили, але тут у Львові, на жаль, ми повертаємося до часів «Антимайдану».
Після пікету представники УГКЦ таки провели короткий молебень. До них приєдналась і частина «рятівників скверу». Останні, до речі, запевняють: слідкуватимуть за подіями і надалі, дерева захищатимуть від вирубки, а також звернуться з листом до ЮНЕСКО.