Через сквер Святого Юра у Львові мало не побились пікетувальники під Ратушею

Головні новини за 15.06Вікторія Іваскевич, 15 червня 2015, 12:30 20655
дивіться також

Сьогодні, 15 червня, біля Львівської міської ради зібрались активісти громадської ініціативи «Врятуй сквер Святого Юра». До Ратуші прийшли й прихильники реконструкції площі та встановлення там пам'ятника Шептицькому.

Активістів розділяла стіна з міліціонерів. Сторони намагались перекричати одне одного та час від час вступали у словесні перепалки.

Представники громадської ініціативи «Врятуй сквер Святого Юра» виступали проти вирубки дерев та перенесення дороги. Кажуть, радикальні акції – це не в їхньому стилі, виступають за мирне врегулювання ситуації і діалог. Та після вирубки дерев, що трапилося 5 червня, вирішили діяти активніше.

«Ми проти перенесення дороги, ми проти вирубування скверу. Ми за те, щоб був встановлений пам'ятник. Бажано до кінця липня. Але ми також за пріоритет норм і законів над особистими амбіціями чи особистими інтересами. Зараз ми хочемо відновити діалог і вимагаємо, щоб були враховані інтереси всіх сторін», – зазначила активістка ініціативи «Врятуй сквер Святого Юра» Ірина Янів.

На противагу рятівникам скверу прийшло кілька десятків приналежних до громади УГКЦ людей. Стверджують, на площу Ринок прийшли помолитись. Водночас не розуміють, чому молодь проти реконструкції площі. Певні, це буде справжній осередок культури та духовності. А щодо пікету, то тут не обійшлося без «руки Кремля».

«Ми виступаємо за історичну справедливість, за пам'ятник Андрію Шептицькому. А те, що люди зараз пишуть про руйнування, вирубку дерев – це неправда, – розповіла Алла Зілінська, яка прийшла підтримати проект реконструкції площі. – Дивіться, люди прийшли з готовими плакатами, бо той, хто з дому приніс, просто написав його від руки. А це ж все готове! Люди працювали чітко як на «Антимайдані». Я за руку нікого не зловила, не знаю, чи їм всім заплатили, але тут у Львові, на жаль, ми повертаємося до часів «Антимайдану».

Після пікету представники УГКЦ таки провели короткий молебень. До них приєдналась і частина «рятівників скверу». Останні, до речі, запевняють: слідкуватимуть за подіями і надалі, дерева захищатимуть від вирубки, а також звернуться з листом до ЮНЕСКО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Дискусія 5

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Mar'yana Mur 19 червня 2015, 13:15

  І нехай отці УГКЦ не дивуються чому молодь не йде в їхню церкву. Ламати через коліно всіх і вся заради пам*ятника, обзиватись в коментарях до кожної статті про сквер то так Бог велів?
  Чому не зробити сквер імені Шептицького? Чому потрібно зрізати дерева, зробити купу проблем з дорогою і транспортом жителям міста, чому потрібно пустити автомагістраль під вікнами де вчиться майбутнє покоління? Так заповідав Шептицький? І все заради пам*ятнику виконаного в кращих традиціях доби сталінізму.
  Пропоную зробити опитування на сторінках сайту: "З чим у Вас асоціюється Шептицький?" або "Шептицькй це - ..." повірте - результати будуть невтішні, а все завдяки керівництву УГКЦ і керівництву міста що за певну у.о. готове всі автомагістралі заставити пам*ятниками.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Ігнатович Семен 15 червня 2015, 22:23

  по факту відео
  Насправді, навіщо було "поважній" людині в чорній футболці (і нетільки йому) йти і в лице молодим людям кричати негарні слова і нахабніти?
  Це так йому в літах совість дозволяє? Нехай би мені, як однолітку, це спробував зробити, бо молоді люди в цій акції мають повагу до старших, а ці "старші" - ні. То я би за таке плюнув йому в лице, розвернув і дав підсрачника за такі його дії.
  Бо це його так Церква вчить? Хамити і не вислухати своїх опонентів?
  Чи Вас так хто "просвітив"? Чортяка рогатий?
  Бо по діям вашим не вірю, що Господь Бог.
  Якщо це так - то ганьба вам, лицеміри, що прикриваєтеся Церквою і Богом!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Ігнатович Семен 15 червня 2015, 22:23

  Ну і питання: чого св. отці йдуть в такі конфлікти? Адже ж бачать, що у них опоненти молоді люди, за якими майбутнє. Може варто все ж з ними поговорити? Прислухатися до них?
  Так ні - краще кричати що це - "рука кремля"...
  мда... сором...
  І це відштовхує, бо не думають, що частина людей не може погодитися з таким підходом.
  І, власне, відштовхує не тільки молодь, а й зрілих людей. І цілими сім'ями.
  Бо ж не чує наше Духовенство нас, своїх парафіян, на які пожертви воно розвивається.
  Всі ж НЕ проти пам'ятника - а тільки за, але проти витрачання зайвих коштів підчас війни, та проти руйнування скверу в центрі міста!
  Бо для багатьох він рідний. Може скажу тоді непопулярну річ, бо виглядає так: чим далі людина живе від скверу - тим вона більше за те, щоби його руйнували.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук