РФ переконує США, що референдум відповідає міжнародному праву

СвітVolodymyr Balyta, 16 березня 20146291
Сергій Лавров та Джон Керрі

Росія вважає, що голосування у Криму щодо виходу зі складу України відбувається «у повній відповідності із нормами міжнародного права. Про це в телефонній розмові з державним секретарем США Джоном Керрі заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Він також наголосив, що українська влада має приборкати «ультранаціоналістичні і радикальні групи, які тероризують дисидентів і російськомовних», повідомляє прес-служба МЗС Росії.

Нагадаємо, що 16 березня в Криму триває неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення. Референдум проводиться за військової та політичної підтримки Російської Федерації. На референдум винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».

Референдум був визнаний нелегітимним українським Конституційним Судом, Венеціанською комісією,ЄС і США. 15 березня на розгляд Радою безпеки ООН була винесена резолюція, яка передбачає оголосити майбутній референдум в Криму "таким, що не має сили" і закликати всі країни не визнавати його результати, однак Росія заблокувала її, скориставшись правом вето. 13 членів Ради безпеки підтримали цю резолюцію, Китай утримався.

В українському МЗС заявили, що ставши єдиною країною, яка виступила проти рішення, спрямованого на деескалацію ситуації в Україні, Росія поставила себе в ізоляцію не лише в Раді безпеки ООН, але й світі загалом. «Російське керівництво взяло на себе особисту відповідальність за підрив основоположних принципів міжнародного права та перетворило Росію на уособлення загрози міжнародному миру та безпеці у XXI столітті», – зазначалося у заяві МЗС України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук