Рівень інфляції у квітні перевищив прогноз НБУ

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 травня 20182710
Інфляція у квітні становила 13,1%

Рівень інфляції у квітні перевищив прогноз. Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).

Водночас у представники фінансового регулятора зазначають, що споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і становила 13,1% у річному вимірі (порівняно з 13,2% у березні). «Як і в попередні місяці, на високих показниках інфляції позначилося подальше зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидке відновлення споживчого попиту», – заявили в НБУ.

Також фахівці НБУ додали, що на цінах на окремі імпортовані непродовольчі товари відобразилося послаблення курсу гривні наприкінці 2017 – початку 2018 року, оскільки ці товари закуповуються роздрібними мережами з випередженням. Як приклад, у НБУ навели весняно-літні колекції одягу та взуття.

Крім того, високі інфляційні очікування окремих груп економічних агентів також підтримували значний інфляційний тиск.

За оцінками НБУ, відхилення фактичної інфляції у квітні від прогнозу є незначним та може бути нівельоване у наступні місяці. До того ж, монетарні умови є наразі достатньо жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу Національного банку (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення до цільового діапазону у середині 2019 року.

Нагадаємо, за даними Держстату зростання споживчих цін в Україні у квітні 2018 року склало 0,8% у порівнянні з 1,1% у березні, 0,9% у лютому та 1,5% у січні. За даними відомства, у порівнянні квітня 2018 року до квітня 2017 року зростання споживчих цін уповільнилося до 13,1% з 13,2% за підсумками березня, 14% – лютого та 14,1% – за підсумками січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук