Росія на понад 30% зменшить обсяги постачання пального і зрідженого газу в Україну

Після виборів нового президента РФ частково заборонила експорт вуглеводнів в Україну

1 червня РФ запровадила часткове ембарго на постачання нафтопродуктів та вугілля в Україну

Російська Федерація після запровадження санкцій проти Україні, які набули чинності 1 червня, різко знизила постачання дизельного пального (ДП) і зрідженого газу (ЗГ) до нашої країни.

Згідно з даними профільного сайту enkorr, узгоджений на червень обсяг поставок ДП становитиме 65 тис. тонн, з яких «Роснафта» постачатиме 50 тис. тонн, «Лукойл» – 14,9 тис. тонн. Обсяг зрідженого газу на червень визначений на рівні 32 тис. тонн, з яких 20 тис. тонн «Роснафти» і 12 тис. тонн «Лукойлу».

Як повідомила українська «Консалтингова група А-95», у січні-квітні 2019 року середньомісячний імпорт дизпального з Росії становив 225 тис. тонн: 205 тис. тонн припадало на ресурс «Роснафти», 20 тис. тонн – на ресурс «Лукойлу». Щомісячні постачання зріджених вуглеводнів були на рівні 53,5, з яких газ «Роснафти» – 43 тис. тонн, «Лукойлу» – 10,5 тис. тонн.

Поставки «Лукойлу» знизять рівно на 33% від травневого рівня. Відсоток зменшення поставок ресурсу «Роснафти» поки що невідомий, але, зважаючи на озвучені цифри, він може становити 50-75% від травневих обсягів.

Обсяги надходження російського ДП і ЗГ в Україну погоджуватимуть з Міністерством економрозвитку РФ щомісяця. Раніше ж Федеральна служба митного та експортного контролю (ФСМЕК) затверджувала граничні обсяги експорту на рік.

Як писав ZAXID.NET, із 1 червня набули чинності обмеження на постачання до України російського вугілля та нафтопродуктів. Для експорту деяких видів товарів необхідні дозволи від російського міністерства економічного розвитку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук