Росія запровадила банківські санкції проти 41 країни

ЕкономікаРоман Ганкевич, 20 квітня 20156650
Росія запровадила банківські санкції проти 41 країни
фото Известия
Росфінмоніторинг запровадив санкції проти 41 країни

Федеральна служба Росії з фінансового моніторингу ввела банківські санкції проти 41 країни, склавши відповідний чорний список. Про це йдеться у листі Росфінмоніторингу, який нещодавно отримали російські банки, передають «Известия».

Згідно з новими вимогами, російські банки при прийомі на обслуговування клієнта повинні з'ясувати, чи є він резидентом держави з чорного списку. Цей перелік, за словами близького до відомства джерела, є новим, він сформований «відповідно до поточної політичної та економічної ситуацією в світі і в Росії».

У листі склад списку пояснюється - це країни, щодо яких РФ ввела санкції у відповідь на звстосовані санкції з їхнього боку; держави, які не виконують вимоги FATF (міжурядова Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, учасницею якої є також і Росія); країни, які підтримують тероризм; країни, які не ведуть боротьбу з корупцією; держави, потурають вільному обігу наркотиків.

У листі окремо описано, що мається на увазі під «санкційними країнами». Мова йде про країни, щодо яких Росією введені спеціальні економічні заходи (тимчасові, для захисту інтересів громадян РФ).

До цих заходів віднесли: призупинення реалізації спільних програм у сфері економіки, припинення надання технічної допомоги і призупинення військового співробітництва; обмеження або повна заборона на проведення фінансових транзакцій з такими країнами; заборона / обмеження зовнішньоекономічних операцій; призупинення дії міжнародних торгових договорів; зміна сум ввізних / вивізних мит; заборона на вихід до портів РФ і використання російського повітряного простору; обмеження на туризм; заборона на співпрацю в галузі науки / відмова від нього.

Якщо російські банки будуть нехтувати рекомендованими Росфінмоніторингом вимогами, то їх дії будуть кваліфіковані як порушення, крайній захід за яке - відкликання ліцензії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук