Російські найманці, які воювали на Донбасі, просять Путіна дати їм статус УБД

Найманці вимагають визнати за ними статус учасників бойових дій

Учасники російських приватної військової компанії (ПВК) «Патріот» та «ПВК Вагнера» та інші звернулися до президента РФ Володимира Путіна з вимогою легалізувати приватні військові компанії і людей, які в них служили. Про це інформує Радіо Свобода.

У «Відкритій заяві Загальноросійських Офіцерських Зборів» група «ветеранів збройних сил РФ і бойових дій» вимагає від російської влади легалізувати приватні військові компанії і, відповідно, людей, які в них служили, бо зараз вони позбавлені соціальних гарантій і їм загрожує кримінальне переслідування за найманство.

«Через відсутність правового статусу учасника приватної військової компанії солдати і офіцери, даних бойових підрозділів, не мають ніякої соціальної, реабілітаційної, економічної підтримки з боку держави», - йдеться у зверненні.

«При цьому дані керівники приватних військових компаній («Патріот», «Вагнер» і ін.) отримують державні нагороди з рук особисто Президента РФ. В рамках міждержавних переговорів афілійовані структури керівництва ПВК отримують вигідні економічні контракти», - скаржаться найманці.

Бойовики приватних військових компаній також скаржаться, що вони знаходяться на особливому обліку в МВС і ФСБ РФ і постійно піддаються перевіркам. А сім'ї загиблих найманців, зважаючи на відсутність правових механізмів, змушені замовчувати факт участі рідних в ПВК.

Зі звернення також випливає, що рідні загиблих бойовиків піддаються залякуванню з боку силовиків і «інших осіб, які не мають правового статусу».

Найманці вимагають визнати за ними статус учасників бойових дій.

Цю заяву, як стверджується, відправлено до адміністрації президента РФ. Одним з тих, хто її підписав в якості «голови комітету» Загальноросійського офіцерського зібрання « є Євген Шабаев, отаман казацького товариства «Ховріно».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук