Екс-боєць «Донбасу» розповів про тортури над полоненими в ОРДЛО
Під час перебування в полоні у проросійських колаборантів українські військові зазнавали жахливих тортур і морально-психологічного знущання. Про це під час брифінгу СБУ повідомив колишній боєць батальйону «Донбас» Дмитро Куліш, інформує «Інтерфакс-Україна».
Він розповів, що потрапив у полон під час виведення військ з Іловайська. Куліш зазначив, що їхній підрозділ Нацгвардії чітко бачив російські війська і воював з ними. Під час виходу з міста саме російські військові, порушивши домовленості, передали українців бойовикам у полон.
«Всі катування, яких ми зазнали - тортури, голод, побиття - все, що ми зазнали у заручниках ОРДЛО, вся провина лежить на російських військах, саме вони нас туди передали», - розповів Дмитро Куліш.
Екс-боєць розповів, як бойовики знімали шкіру з полонених, відрізали голови і навіть одного разу вирізали українському бійцю серце.
«2014 року нашого бійця батальйону «Донбас» російські найманці прив'язали в Донецьку тросом до вантажного автомобіля, тягали на тросі, а потім вирізали серце, чому є підтвердження - фото- і відеофіксація тих подій», - розповідає Куліш.
Голова #СБУ: Одною з ключових проблем є недопуск російською окупаційною адміністрацією міжнародних організацій до українських заручників в ОРДЛО. Вказане не дозволяє об’єктивно з’ясувати умови утримання заручників, визначити фізичний та психоемоційний стан їх здоров’я pic.twitter.com/VCLc0E38DQ
— СБ України (@ServiceSsu) 25 червня 2018 р.
Голова СБУ Василь Грицак, своєю чергою, повідомив, що російські правоохоронні органи застосовують механізм катувань доволі часто. Підтвердження цьому - випадки тортур у Криму, ОРДЛО та на території РФ.
Відео СБУ
«Тортури в ОРДЛО, катування в Криму та фізичне насилля на території РФ по відношенню до заручників, громадських активістів та українських політв'язнів – це система роботи російських правоохоронних органів, цинічна та жахлива», - розповів він.
Також однією з головних проблем під час брифінгу визначили недопуск Росією представників міжнародних організацій до незаконно утримуваних. Це не дає зрозуміти умови ув'язнення та стан заручників.