Російський держбанк закликав Порошенка допомогти у знятті арешту з акцій його «дочки»

«Внєшекономбанк» обурений арештом в Україні акцій його дочірньої структури – «Промінвестбанку» – на вимогу компаній Коломойського

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 18 вересня 20185850

Російський державний «Внєшекономбанк» закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій «Промінвестбанку», який йому належить. 14 вересня російський держбанк направив президентові України, прем'єр-міністрові, міністрові закордонних справ, міністрові економічного розвитку і торгівлі та голові Національного банку України відповідний лист.

У ньому «Внєшекономбанк» вказав, що Україна порушила укладену з Росією угоду від 1998 року про взаємний захист капіталовкладень, і пропонує «негайно зв'язатися і вступити в переговори з дружнього врегулювання спору», повідомила російська газета «КоммерсантЪ».

Як відомо, у травні Гаазький арбітраж виніс рішення за позовом 19 компаній проти Росії, які можуть бути пов’язані з колишнім власником «ПриватБанку» Ігорем Коломойським, присудивши позивачам близько 130 млн доларів компенсації за втрату нерухомості в окупованому Росією Криму. Минулого тижня апеляційний суд Києва в рамках виконання цього рішення заарештував акції «Промінвестбанку», а також українських «дочок» «Сбербанку» і ВТБ.

У своєму листі «Внєшекономбанк» назвав це рішення «незаконної експропріацією інвестицій» непрямого характеру. Вона не привела до позбавлення власності, а «звела до нуля» вартість акцій банку, які на 1 березня 2014 року коштували 2,27 млрд доларів. У листі російський держбанк нагадав, що за порушення угоди 1998 року передбачена відповідальність у вигляді компенсації витрат і збитків інвесторів, а також відсотки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук