Розгляд ключової справи щодо націоналізації «ПриватБанку» відклали через тиск на суддів

27 квітня Верховний суд мав розглядати касаційну скаргу за позовом родини Суркісів

ЕкономікаАнна Журба, 27 квітня3950

Велика палата Верховного Суду відклала 27 квітня розгляд касаційної скарги НБУ, уряду України та «ПриватБанку» на рішення судів нижчих інстанцій за позовом родини Суркісів на невизначений термін.

Як повідомила прес-служба суду на Facebook, розгляд справи відклали через звернення суддів до Вищої ради правосуддя й Офісу генпрокурора про втручання в їхню діяльність.

«У зв’язку з тим, що останніми днями на суддів Великої палати чиниться тиск через ЗМІ та інтернет-мережі, Велика палата Верховного Суду вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України та до Вищої ради правосуддя з відповідними заявами, тому розгляд справи сьогодні відкладено. Це певні статті, коментарі в соцмережах, у засобах масової інформації», – повідомив представник суду «Радіо Свобода».

Нагадаємо, під час націоналізації «ПриватБанку» НБУ визнав родину Суркісів пов’язаними з банком особами, а їхні багатомільярдні депозити обміняв на акції «ПриватБанку». Згодом всі акції держава купила за 1 гривню під час націоналізації. Ця процедура називається bail-in.

У 2017 році суд першої інстанції задовольнив позов Суркісів, які вимагали скасувати рішення НБУ про визнання їх пов'язаними з «ПриватБанком» особами, і постановив повернути їм 1,05 мільярда гривень, 266,2 тисячі доларів США і 7,8 тисячі євро, але тоді це рішення так і не втілили в життя. Нацбанк це рішення оскаржив.

Київський апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції. Велика палата Верховного суду мала провести ключове засідання в цій справі сьогодні, 27 квітня. Інші суди, які розглядають пов'язані з націоналізацією банку позови, прив'язуються до цієї справи і раніше вже відкладали свої розгляди через перерву в роботі Верховного суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук