Садовий запропонував міністру охорони здоров’я готувати усі лікарні до прийому хворих з Covid-19

Міністр повідомив про посилення контролю за дотриманням карантину на Львівщині

Садовий запропонував міністру охорони здоров’я готувати усі лікарні до прийому хворих з Covid-19
фото ЛМР
Максим Степанов провів нараду у Львові через стрімке зростання коронавірусу в області

У Львові з робочим візитом перебуває міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. У Центрі легеневого здоров’я відбулася нарада з керівництвом області, міста та головними лікарями щодо стрімкого зростання захворюваності на коронавірус на Львівщині. Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що місто готує всі лікарні для прийому пацієнтів з коронавірусом і запропонував до цього готуватись по всій Україні, повідомляє прес-служба ЛМР.

В.о. керівника лабораторного центру Олег Когут розповів, що зараз у Львові в черзі на ПЛР-аналіз є близько 300 проб. Найбільше їх було у п’ятницю — 1145. У вихідні надходило до 250 проб в день. Лабораторний центр планує збільшити штат та створити ще додатковий бокс для ПЛР-тестувань. Керівник лабораторії Держпродспоживслужби зазначив, що лабораторія зможе виконувати до 300 ПЛР-тестувань за добу.

«Місто раніше не було задіяне у процес тестування, оскільки це державна вертикаль, тому ми зараз проводимо торги і будемо створювати свою лабораторію в лікарні швидкої допомоги. У нас є у місті лабораторії міські, які роблять ІФА-тестування, чим трохи зняли навантаження з лабораторій по ПЛР-тестуванню. Ми готуємо всі наші лікарні, щоб вони були готові приймати хворих на коронавірус. Всі лікарні в Україні повинні бути готові приймати хворих на коронавірус», — запропонував мер Львова.

Також Андрій Садовий передав міністру листи з проханням включити дві міські лікарні до переліку госпітальних, які працюють з хворими на коронавірусом, щоб медики могли отримувати доплати: 1-шу міську клінічну лікарню на вул. Ужгородській та Лікарню швидкої медичної допомоги.

фото прес-служби ЛМР

Міністр запевнив, що засоби індивідуального захисту закуповуються централізовано і їх скеровують найбільше у ті регіони, де є найвища захворюваність. Максим Степанов запропонував передати для міста «Джин-експерти» для проведення різних тестувань, в тому числі і щодо Covid-19.

«Коли ми почали процес пом’якшення, то ми думали, що дійдемо до певного рівня і на цьому рівні зафіксуємось. Якщо ми порівняємо з відсотком летальності з іншими країнами, то у нас ситуація краща. Коли ми говоримо про Львівську область, то нам треба терміново вводити якісь додаткові заходи, чи посилювати контроль за дотриманням заходів», — сказав міністр.

Епідеміологиня, експертка ВООЗ Наталія Виноград пояснила, що є кілька параметрів, які впливають на ріст захворюваності: «Щільність популяції і дотримання рекомендованих заходів. Люди розслабились, втомились. Потрібен такий контроль, який був на початку. Також треба чітко розділити правила відбору на обстеження. Нам треба зняти з медицини навантаження. Нам сьогодні треба говорити більше, щоб люди провітрювали приміщення, бо руки мити — це вже наступне. Нам треба розгортати госпітальну базу і на кожного пацієнта дивитись як на потенційно інфікованого. Ми не вертаємось до жорсткого карантину, але посилюємо контроль того, що є».

Голова Львівської ОДА Максим Козицький запропонував відновити роботу обласних маршрутів у режимі спецперевезень. Міністр запросив надати чіткий план відновлення роботи таких маршрутів та контролю за дотриманням ними усіх карантинних норм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук