Польща вперше за запитом СБУ передала Україні російського пропагандиста
Кирило Молчанов поширював російську пропаганду на замовлення спецслужб РФ
Співробітники Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України разом з правоохоронцями Польщі у межах міжнародної спецоперації на території Євросоюзу затримали так званого політексперта з оточення Віктора Медведчука. Про це у вівторок, 1 квітня, повідомили у пресслужбі СБУ. Правоохоронці не розголошують ім’я затриманого, однак судячи з матеріалів справи йдеться про Кирила Молчанова. У СБУ повідомили, що вперше з 2022 року в Україну за запитом правоохоронців передали російського пропагандиста.
Зазначимо, що першим про затримання Кирила Молчанова повідомив експрем’єр-міністр України та державний зрадник Микола Азаров. За його словами, Молчанов отримав листа з Німеччини із запрошення для нібито для вручення гранту, однак по дорозі його заарештували у Польщі, а звідти депортували до України.
За даними СБУ, так званий політтехнолог Кирило Молчанов працював у медійній команді підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука. Він на замовлення ФСБ та російської служби зовнішньої розвідки дискредитував Україну на міжнародній арені та намагався розхитати внутрішню ситуацію в країнах-партнерах.
У 2022 році Молчанов підтримав повномасштабне російське вторгнення та втік до країни-агресора. Там він став одним із ключових ідеологів кремлівських медійних проєктів «Другая Украина» та «Голос Європи» (Voice of Europe).
Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Також зловмисник був одним із частих гостей токшоу Володимира Соловйова. Тільки протягом 2023 року він 35 разів брав участь у прямих ефірах кремлівського пропагандиста, де виправдовував збройну агресію РФ та поширював фейки про ситуацію в Україні. Крім того, він організовував на території ЄС вуличні акції в інтересах кремля, де закликав до згортання міжнародної підтримки України», – йдеться у повідомленні СБУ.
Крім того, затриманий систематично закликав до організації замовних терактів в Україні. Для цього він використовував свій Telegtam-канал, де регулярно публікував чат-боти російських спецслужб, що збирають розвіддані про Сили оборони.
Наразі СБУ повідомила Молчанову про підозру у виправдовуванні збройної агресії Росії проти України, глорифікації її учасників та колабораційній діяльності.
Додамо, що про затримання Молчанова також повідомляв Дмитро Василець, якого у 2018 році судили за причетність до створення телеканалу бойовиків «Новороссия ТВ» у так званій «ДНР». Адвокаткою Васильця була Світлана Новицька, яку підозрюють у державній зраді.