Син Януковича вимагає компенсації через визнання його банку неплатоспроможним

СуспільствоОлег Костюк, 13 жовтня 201527624
Син Януковича вимагає компенсації через визнання його банку неплатоспроможним
фото Трибуна
Олександр Янукович

Син колишнього президента Віктора Януковича Олександр просить Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити йому компенсацію за втрату права власності на неплатоспроможний Всеукраїнський банк розвитку.

Про це у Facebook написав прес-секретар Олександра Януковича Юрій Кірасир, посилаючись на реліз англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP.

За його інформацією, Янукович подав позов до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі "у зв'язку з регулярними порушеннями Україною прав людини щодо нього".

«Підставою для подачі позову стало рішення Національного банку України від 27 листопада 2014 про визнання ВТБ неплатоспроможним. Це спричинило за собою введення в банк тимчасової адміністрації та його фактичну експропріацію. Внаслідок даного рішення Олександр Янукович втратив право власності на 100% акцій ВТБ», - зазначено в повідомленні.

Подання позову в Європейський суд з прав людини Янукович пояснює «неможливістю відстояти свої законні права в українських судах, які знаходяться під тиском чинної української влади і виконують політичні замовлення проти її опонентів».

Янукович просить Європейський суд з прав людини зобов'язати державу Україна виплатити йому матеріальну компенсацію у розмірі ринкової вартості акцій банку.

Нагадаємо, що український уряд мав намір долучитися до суду за позовами  українських посадовців проти ЄС як третя сторона і юридично увійшов у процес «Янукович проти Ради ЄС», але згодом змінив своє рішення і припинив будь-яку участь в процесі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук