Словацька нафтогазова компанія готова вкласти $200 млн у видобування сланцевого газу в Україні

ЕкономікаРоман Ганкевич, 23 лютого 20186522
Представники NAFTA готові в перші 5 років пробурити 15 нових свердловин на Юзівській ділянці

Словацька компанія Nafta має намір взяти участь у розробці перспективнного родовища газоносних сланців - так званої Юзівської площі (Харківська та Донецька обл.). Про це повідомила прес-служба Асоціації газовидобувних компаній України з посиланням на начальника департаменту розвідки та видобутку Nafta Йозефа Левоча.

«Представники компанії Nafta розповіли про свої плани участі в проекті реалізації угоди про розподіл продукції і готовність узяти зобов'язання щодо буріння не менше ніж 15 нових свердловин на Юзівській ділянці та інвестувати до $200 млн в розвідку в перші п'ять років», - зазначили в асоціації.

«Інтерес словацької компанії також є хорошим сигналом для інших потенційних інвесторів. Ми впевнені, що стимулююче оподаткування нового газовидобутку, яке діє з цього року, буде сприяти залученню все більших іноземних гравців та сучасних технологій у галузь, що значно вплине на зростання виробництва», – заявив глава правління Асоціації газовидобувних компаній України Даниїл Майданік.

Досвідчені інвестори у сфері газовидобування наближають Україну до позбавлення енергетичної залежності, додав виконавчий директор організації Роман Опімах. «Ми завжди вітали і підтримували прихід компетентних інвесторів у газодобувний сегмент, що володіють фінансовими можливостями, досвідом і бажанням реалізовувати нові проекти в Україні. Ми впевнені, що розширення кола іноземних гравців буде сприяти розвитку сектору, поглиблення конкуренції на ринку і головне – наблизить Україну до енергетичної незалежності», - наголосив Опімах.

До слова, словацька нафтогазова компанія Nafta з часу свого заснування в 1913 році пробурила більше ніж 3 тис. свердловин. Вона оперує потужностями для зберігання природного газу на території Словаччини обсягом 2,74 млрд м3. На заході України Nafta з 2016 року реалізує спільний із канадською компанією CUB Energy проект із пошуку та видобування газу: уже проведено 3D сейсмічні дослідження, у другій половині цього року заплановано буріння трьох пошукових свердловин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук