Смертність на дорогах України у сім разів вища, ніж у країнах ЄС

За останні 15 років в Україні 74 тис. осіб загинули внаслідок ДТП, така смертність у 7,5 разів більша, ніж на автошляхах ЄС

Тільки цьогоріч внаслідок смертельних аварій в Україні загинули 1 545 людей

В аваріях на дорогах в Україні цьогоріч, згідно з офіційними даними, загинули вже понад 1,5 тис. осіб, торік – від 3,4 тис. до 4,5 тис., за останні 15 років – близько 74 тис. осіб. Дані державних відомств щодо дорожньо-транспортних пригод розходяться і можуть бути сфальсифіковані, але й ці цифри – вищі, ніж у великих країнах Європейського Союзу, пише «Економічна правда».

«Якщо визнати, що офіційні дані про кількість загиблих в ДТП в Україні занижені на 30-50%, то смертність на українських дорогах вища, ніж на шляхах країн Євросоюзу, приблизно в 7,5 разів», – зазначено в статті.

За сім місяців 2018 року, за даними патрульних, загинули 1 545 осіб і отримали травми 15 647 осіб. За 15 років оприлюднення офіційної публічної статистики в Україні загинуло в ДТП 74 тис. осіб і ще 603 тис. осіб отримали травми.

76% травмованих у ДТП в Україні помирають на догоспітальному етапі, тоді як у ЄС – 28%.

У Міністерстві охорони здоров’я констатують, що ДТП найпоширенішою причиною смерті молоді 15-24 років. За останні шість років на дорогах України загинули 1 400 дітей. Понад 43% загиблих 2016 року – це пішоходи і велосипедисти.

Зазначається, дані Міністерства внутрішніх справ і Державної служби статистики, якими послуговується МОЗ, суттєво відрізняються (у 2016 році розбіжність даних МВС і МОЗ було близько 50%). Торік, за даними Патрульної поліції, загинуло 3432 особи, а за даними Державної служби статистики – 4529 осіб. За 13 років розбіжність у даних становить майже 16 тис. загиблих.

Як пояснили в Держстаті, МВС вважає загиблими в ДТП лише тих, хто загинув безпосередньо на місці аварії, а Держстат веде статистику на підставі лікарських і фельдшерських свідоцтв про смерть, де вказана причина смерті.

Проаналізувавши дані Патрульної поліції щодо ДТП з 1 січня до 31 липня 2018 року та інформацію з відкрити джерел, ЗМІ робить висновок, що даним патрульних вірити не варто. Проте навіть за офіційною статистикою безпека дорожнього руху в Україні низька порівняно з країнами ЄС.

Якщо порівняти з державами, співмірними за кількістю населення з Україною, то в Німеччині, Великобританії та Іспанії на 1 млн осіб гине вдвічі менше людей, ніж в Україні, хоча кількість населення там на мільйони і десятки мільйонів більша.

Наголошується, що в країнах ЄС на тисячу осіб зареєстровано 500 авто, а в Україні – 202 автомобілі, у 2,5 рази менше (за даними Мінінфраструктури, всього 6,9 млн машин). Тобто в Україні при нижчому рівні автомобілізації показник смертності у ДТП на 1 млн машин тільки за офіційними даними більш ніж уп’ятеро вищий, ніж в країнах ЄС.

До слова, за оцінками Світового банку, втрати української економіки від дорожньо-транспортного травматизму щорічно сягають 4,5 млрд доларів (згідно з розрахунками від 2014 р.).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук