Соціальні служби надаватимуть субсидії за кількістю фактично проживаючих, а не прописаних осіб
Доходи тих, хто фактично не проживає у помешканні, не враховуватимуть при нарахуванні
З 1 травня право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у помешканні осіб, збереглося. Про це повідомляється на урядовому порталі teplo.gov.ua.
«Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, які вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії», – йдеться в повідомленні.
Так, при оформленні субсидії мешканець квартири в декларації про доходи в розділі «склад сім’ї» має вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії.
Разом із Декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, а також надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).
На підставі цієї заяви управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соцзахисту готують подання на Комісію, яка приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а на трьох.
Це рішення Комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд прийняв новий закон про призначення державної допомоги. Без неї відтепер залишаться власники нових автівок, великих помешкань та заробітчани. Раніше субсидію перепризначали один раз на рік – у травні, і окремо розраховували її на літній та зимовий періоди. Тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Усі нововведення почали діяти з першого травня.