Спроба захоплення редакції ZAXID.NET: відео з камер спостереження

Учасники кількох львівських угруповань вимагали вибачення від головного редактора сайту за публікації, що висвітлюють їхню діяльність

Головні новини Львова 21.12ZAXID.NET, 21 грудня 2018, 19:51 6399 7

У п’ятницю, 21 грудня, учасники кількох львівських угруповань спробували захопити редакцію видання ZAXID.NET. Кількадесят чоловіків прийшли вимагати вибачення від головного редактора сайту Олега Ониська за публікації, що висвітлюють їхню діяльність. Це учасники громадських організацій «Розвиток громади» та спілки учасників АТО, які пов’язані з бізнесменом та політиком – свободівцем Ігорем Кривецьким. Пікетувальники запалили димові шашки перед будинком, у якому розташована редакція і намагалися прорватися всередину. Спроба захоплення редакції із відео з камер спостереження – у сюжеті ZAXID.NET Новин.

П’ятниця, 12:05. У приміщення, де працюють редакції ZAXID.NET, «Радіо Люкс» та «24 каналу» заходять кількадесят чоловіків. Шукають, де працює ZAXID.NET. Дехто ховає обличчя за національним прапором. Спершу помиляються поверхом.

Та вже за дев’ять хвилин один із учасників пікету – Сергій Лейченков – намагається силоміць увірватись у редакцію. Його колега – Олег Дудок – веде пряму трансляцію у Facebook.

«Працівники сказали, що четвертий поверх, що ми всьо правильно по адресу були. Всьо. Вони проморозились і всьо з ними понятно», – каже один із учасників.

Інший учасник акції пропонує «винести» редакцію: «Ну шо, понятно. Треба їх винести значить».

Увірватись не вдалось. Та за присутності поліції вирішують нікого не «виносити». Виходять надвір і вже там роздають коментарі пресі. За їхньою версією ZAXID.NET, буцімто, паплюжить учасників АТО. Тож учасники акції вимагають вибачень від журналістів.

«Хлопці, які воюють на сході, які прийшли сюди. Ваш Онисько називає їх тітушки, громадські активісти для нього бандити. А хто тоді такий Онисько?», – коментує учасниця акції Богдана Сірків, голова Обласної спілки соцзахисту бійців АТО та сімей загиблих.

На запитання журналіста 24 каналу, навіщо було вдиратись у редакцію, – починають вдавати, що такого не було.

«А звідки у вас такі факти? В вас звідки такі аргументи? В вас інформація звідки? Були працівники поліції, вони вам можуть дати коментар, чи хтось тут щось ламав, чи хтось когось ображав. Ми зайшли цивілізовано», – стверджує Сергій Фаворський.

Так і не отримавши вибачень від журналістів, члени угруповання розходяться.

У редакції атаку «активістів» вважають реакцією на журналістські розслідування. Редактор ZAXID.NET Олег Онисько пояснює: причиною конфлікту з «Розвитком громади» та Спілкою учасників АТО є низка публікацій про діяльність цих угруповань.

«Я сприймаю це, як тиск на нашу редакцію. Тому що ми робимо свою роботу. Ми є журналісти. Ми нічого не придумуємо, ми пишемо і наші публікації ґрунтуються на документах. Якщо комусь не подобаються ці публікації, то вони можуть звернутися до суду і оскаржити», – пояснив Олег Онисько, головний редактор видання ZAXID.NET.

То що ж розлютило членів ГО «Розвиток громади»? У низці розслідувань журналісти описали схему, як державна земля стає приватною. Органи влади – Держгеокадастр або обласна адміністрація – передають елітні ділянки учасникам АТО. А ті, за невідому суму – відразу продають їх членам ГО «Розвиток громади», їхнім родичам і друзям. Земля за цією схемою іде гектарами.

«Так, наприклад, розширився відпочинковий комплекс Ігоря Кривецького «Едем Резорт» – до 50 га. Так скупили біля 20 га біля Солонки, сільськогосподарської землі, яка тепер, очевидно, буде забудована. Так пробують ділити береги біля озера Наварія неподалік Львова. Так поділили вже близько 6 га за львівським аеропортом біля Скнилова», – пояснив Андрій Дрозда, журналіст ZAXID.NET, автор розслідувань.

Журналісти ZAXID.NET не мають наміру ані припиняти розслідувати земельні схеми, ані тим більше – просити вибачення за свою роботу.

«Вони шукають ворогів відразу. Вони не шукають причини в собі, а шукають причини збоку, що хтось зацікавлений і їх замовив. Заспокійтеся, ніяких таких замовлень нема, просто почніть працювати нормально, легально. І змініть свою поведінку», – зазначив журналіст ZAXID.NET Андрій Дрозда.

Варто нагадати бодай найгучніші скандали:

Кооператив «Озеро». Під виглядом учасників АТО безкоштовні земельні ділянки на Львівщині отримують і бізнесмени (спроби поділити береги озера Наварія)

Фантастична четвірка. Як перетворити громадську активність на бізнес (про лідерів близької до «Розвитку громади» громадської організації «Українська Спілка Учасників АТО»)

Солодка земля Солонки. Засновник «Розвитку громади» Василь Сабадаш скуповує ділянки учасників АТО

П'ятдесят гектарів раю. Розкішний комплекс «Едем Резорт» розширився на десятки гектарів за рахунок ділянок учасників АТО (цей комплекс належить співзасновнику «Розвитку громади» Ігору Кривецькому, у минулому народному депутату від «Свободи»).

Скнилівська комедія. Хто захопив 6 га землі біля Львівського аеропорту під виглядом атовців

Детальніше про структуру і діяльність «Розвитку громади» ZAXID.NET писав ще у 2015 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук