США можуть розширити санкції проти Росії на тлі «панамського скандалу»

СвітАндрій Стець, 7 квітня 20161900

Влада США планує вивчити документи, які потрапили до рук Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), унаслідок витоку з панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, що надає послуги з реєстрації офшорних компаній. Про це пише Bloomberg з посиланням на обізнане джерело.

Як пише видання, американська влада хоче отримати інформацію про людей, які, можливо, допомогли компаніям або приватним особам ухилятися від санкцій, введених США щодо Росії. Ці люди можуть бути внесені до санкційного списку Мінфіну США.

Повідомляється, що новий список може бути випущений вже в червні, якраз тоді, коли очікується голосування ЄС з питання про те, чи продовжувати санкції проти Росії.

«Очевидно, що цей архів документів потенційно може дозволити OFAC (підрозділ Мінфіну США, відповідальний за санкції) зробити низку висновків і допомогти побудувати доказову базу», — пояснив Пітер Харрелл, колишній заступник помічника держсекретаря з фінансової політики. Він також додав, що очікує позитивного голосування ЄС з питання продовження дії антиросійських санкцій ще на шість місяців.

«Уряд США пильно фокусується на розслідування можливої незаконної діяльності, у тому числі порушення податкового законодавства або санкцій, введених з боку США, використовуючи всі джерела інформації, як державні, так і недержавні», - прокоментували в Мінфіні США.

Нагадаємо, що раніше Міжнародний консорціум журналістських розслідувань опублікував документи компанії Mossack Фонсека, які нібито свідчать про причетність низки світових лідерів і їх оточення до офшорних схем. Зокрема, в розслідуванні йдеться, що з президентом РФ Володимиром Путіним можуть бути пов'язані офшори, оборот по рахунках яких перевищує 2 млрд доларів США. Крім того, в офшорах були виявлені компанії російських чиновників, депутатів, губернаторів, силовиків.

Додамо, що у документах фігурує, в тому числі, і президент України Петро Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук