Оприлюднення «панамських документів» не погіршить відносини України і США, – посол
Оприлюднення «Панамського архіву» про офшори не матиме негативних наслідків у відносинах України і США. Про це заявив у середу, 6 квітня, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, повідомив «Інтерфакс-Україна».
«Не буде негативних наслідків», – сказав він.
Дипломат схвально оцінив кроки Верховної Ради, уряду і президента для збільшення прозорості фінансових активів, здійснених в останні місяці. Зокрема, він відзначив оприлюднення декларацій про доходи міністрами та іншими посадових осіб.
«Що стосується конкретних звинувачень на адресу президента Порошенка, я зверну вашу увагу на дуже чітку заяву радника Білого дому, зроблену цього тижня, в якій зазначаються як пріоритети нашої політики щодо підтримки України в її боротьбі проти корупції, так і наша позитивна оцінка тих кроків, які зробили президент, уряд і парламент у протидії корупції», – сказав Пайєтт.
Нагадаємо раніше, в Білому домі заявили, що не слід поспішати з висновками щодо документів панамського архіву, в тому числі тих, які стосуються президента України Петра Порошенка.
Сам президент України Петро Порошенко пояснив мету створення офшорних компаній, які були виявлені за кордоном іноземними ЗМІ, необхідністю передачі свого підприємства в управління банку-інвестору, який відмовився працювати з українськими активами.
Порошенко опинився в центрі скандалу після публікації розслідування на підставі даних панамського реєстратора офшорів. Виявилося, що влітку 2014 року була зареєстрована компанія для передачі кондитерського бізнесу в юрисдикцію Британських Віргінських островів.
Основні претензії журналістів до Порошенка - то, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії Prime Asset Partners на $1 тис., і що він поки не завершив передачу «Рошен» «сліпому трасту» та що він нібито мав намір ухилиться від сплати податків в Україні під час продажу корпорації.
Проте юристи Порошенка заявили, що на наступний день після реєстрації Prime Asset Partners її акції були перевипущені без номінальної вартості. Сам Порошенко заявив, що не збирався мінімізувати податки, і відтак його не варто ставити в один ряд з іншими фігурантами офшорного скандалу. Також він запевнив, що передача «Рошену» у сліпий траст завершилася 14 січня цього року.