Студенти напрацювали для громад проєкти автономного опалення та освітнього туризму
Львівські студенти співпрацювали з громадою Верховини, а рівненські – Шептицькою
У Львові презентували результати співпраці шести українських закладів вищої освіти та 12 громад у різних регіонах України. Студенти та викладачі вишів напрацювали проєкти, які допоможуть громадам вирішити проблеми соціально-економічного розвитку. До прикладу, студенти львівського УКУ розробили проєкт для Верховинської громади.
Проєкт Альянсу українських університетів «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами» має на меті консультувати громади для успішного вирішення проблем, відновлення та післявоєнної відбудови.
Наприклад, під час курсу «Проєктний менеджмент в публічному секторі» студенти спільно з громадами напрацювали проєкти, спрямовані на вирішення локальних проблем. Студенти консультувалися з мешканцями, а результати своєї роботи представили органам місцевого самоврядування.
Український католицький університет співпрацював з Верховинською громадою на Івано-Франківщині. Для неї студенти розробили проєкт із розвитку освітнього туризму, який передбачає створення інфраструктури та програм, що поєднують навчання й туризм у Карпатах.
«В УКУ активно впроваджується суспільно-орієнтоване навчання (service-learning) – інноваційний освітній підхід, що поєднує академічні знання, практичні навички та розвиток відповідального ставлення через вирішення проблем у громадах у співпраці з їхніми мешканцями», – зазначають організатори проєкту.
Для ще однієї громади Львівщини – Шептицької – представники рівненського Національного університету водного господарства і природокористування напрацювали проєкт будівництва трьох блочно-модульних твердопаливних котелень для шкіл міста Соснівка. Він дозволить забезпечити безперебійне теплопостачання для трьох шкіл, де навчаються 1046 учнів і працюють 157 освітян.
«Завдяки новим котельням буде створено комфортні умови для навчання та роботи, а також зменшаться викиди CO2, що сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в регіоні. Модульні котельні зможуть працювати на твердому паливі, що дозволить підвищити енергоефективність та зменшити витрати на опалення. Завдяки цьому рішенню громада отримає можливість знизити свої витрати на комунальні послуги на 20%, що є критично важливим в умовах економічної кризи», – розповідають представники проєкту.
На підсумковій конференції учасники обмінялися досвідом і визначили майбутні вектори розвитку та співпраці.
«Напрацювання, які розроблені в межах проєкту, є доступними для використання й для інших громад та університетів України. Весь свій здобутий досвід команда проєкту зібрала у пораднику, який має на меті продемонструвати успішний приклад того, як співпрацювати університетам і громадам», – повідомляють в Альянсі українських університетів.
Спільна робота пілотних громад та університетів Альянсу триватиме і надалі.