Transparency International побачила в діях Порошенка порушення антикорупційних стандартів

Міжнародна неурядова організація Transparency International вважає недекларування президентом України Петром Порошенком вкладів в офшорні компанії порушенням антикорупційних стандартів.

«Недекларування ним вкладів в статутний капітал офшорної компанії є порушенням антикорупційних стандартів», – йдеться в повідомленні борців з корупцією, яке цитує УНІАН.

Відтак Transparency Іnternational закликала Національне агентство з питань запобігання корупції якомога швидше запустити електронне декларування доходів чиновників, а президента – відобразити у своїй електронній декларації правдиву інформацію.

«Розслідування на основі Панамських документів розкриває численні випадки приховування політичними лідерами та державними посадовими особами власного багатства за допомогою офшорних компаній», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, увечері 3 квітня автори міжнародного журналістського розслідування оприлюднили дані, які нібито свідчать, що панамська юридична компанія Mossack Fonseca допомагала деяким своїм клієнтам відмивати гроші, ухилятися від сплати податків і обходити різні санкції. Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 млн документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент Петро Порошенко.

Основні претензії журналістів до Порошенка у тому, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на 1 тис. доларів США, що він поки не завершив передачу Roshen сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.

Про відмову розслідувати цей скандал заявили в Національному антикорупційному бюро, наголосивши, що розслідування справи проти чинного президента не входить до їхніх повноважень.

У Генеральній прокуратурі України повідомили, що попередньо вивчили матеріали розслідування, однак не побачили в них ознак правопорушення.

Сам президент заявив, що передав свої активи в управління юридичним і консалтинговим компаніям і висловив сподівання, що вони дадуть необхідні пояснення з цього приводу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук