У Чорнобильській зоні почали будувати сховище для відпрацьованого ядерного палива
У Чорнобильській зоні відчуження в четвер, 9 листопада, стартували роботи зі зведення сховища ядерних відходів. Про це повідомляє «5 канал».
Зведенням Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) займається Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». На церемонії початку будівельних робіт був присутній головва компанії Юрій Недашковський, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, віце-прем'єр Володимир Кістіон і посол США в Україні Марія Йованович.
За словами Насалика, зведення власного сховища дозволить Україні відмовитися від послуг Росії, які обходяться в 200 млн грн щорічно. Обслуговування ЦСВЯП, в свою чергу, буде обходитися в два рази дешевше.
Йованович додала, що Україна, зберігаючи у себе відпрацьоване ядерне паливо, що зменшить енергетичну залежність від Росії і зможе модернізувати свої енергогенеруючі компанії.
«Україна заплатила Росії 2 млрд доларів з 2005 року. Ці гроші Україна могла інвестувати в модернізацію енергогенеруючих компаній», - заявила вона.
Загальна вартість проекту 37 млрд грн. Здебільшого, це американські гроші. Як пояснила Марі Йованович, побудова об'єкту – це крок до енергетичної незалежності України від Російської Федерації. Саме тому Вашингтон зацікавлений у реалізації проекту.
Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) проходить за американськими технологіями. Завершення будівельних робіт планується на кінець 2019 року.
Зазначимо, що будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в 2014 році погодив Кабінет міністрів України, виділивши для цього в Чорнобильській зоні відчуження, 2 земельні ділянки площею майже 50 га.