У Ліхтенштейні розморозили рахунок фірми, пов’язаної з українським суддею

У Ліхтенштейні розморозили рахунок фірми, пов’язаної з українським суддею

13 мільйонів швейцарських франків на рахунку панамської фірми, бенефіціаром якої була дружина судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова Світлана, розморожені. Відповідне розпорядження прийняв слідчий суддя Князівства Ліхтенштейн, повідомило DW.

«Кошти розморожено суддею за нашої згоди», – повідомив керуючий прокурор Ліхтенштейну Роберт Валльнер.

Зазначається, що причиною такого рішення стало те, що українська влада не надала жодної інформації про можливе незаконне походження грошей.

Натомість Генеральна прокуратура України повідомила у відповідь на запит видання, що рішення слідчого судді про арешт рахунку у цій справі скасоване ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 9 лютого. Українська сторона зазначає, що не може домогтися в суді арешту коштів через те, що Ліхтенштейн у відповідь на запит про правову допомогу не надав інформацію, «яка б дала змогу одержати документальні докази щодо причетності судді та його дружини до набуття неправомірної вигоди».

У Ліхтенштейні, своєю чергою, заявляють, що незаконність походження коштів мали доводити правоохоронні органи країни, де набуто імовірну неправомірну вигоду.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд міста Вадуц королівства Ліхтенштейн розпочав кримінальне провадження і заморозив банківський рахунок компанії «Restwood Products Corporation», бенефіціарним власником якої є дружина судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова.

З липня по вересень 2014 року компанія «Restwood Products Corporation» переказала €5,8 млн і $7 млн зі свого рахунку в Латвії на рахунок в банку Ліхтенштейну. Рахунок був заарештований до 28 липня 2017 року.

За 2014 рік при зарплаті у ₴238 тис. Артур Ємельянов задекларував дві земельних ділянки, два будинки і 12 квартир.

Згідно з інформацією на сайті суду, у вересні 2015 року Ємельянов успішно пройшов люстраційну перевірку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук