У ЛОДА стверджують, що змогли заощадити кошти за вивіз сміття

Економія вийшла через розблокування обласних полігонів, в той час як міська влада вивозила за межі Львівщини

ЕкономікаІрина Ващишин, 24 липня 20174094
У ЛОДА стверджують, що змогли заощадити кошти за вивіз сміття

Під час брифінгу 24 липня голова Львівської держадміністрації Олег Синютка повідомив, що за вивезення сміття зі Львова обласна влада заплатила майже двічі меншу суму, ніж міські чиновники. Однак зекономити вдалося завдяки тому, що розблокували полігони на Львівщині, тож сміття возити не треба далеко. Міська влада була змушена домолятися з полігонами в інших областях України і перевозити на великі відстані.

За півмісяця Львівська обласна адміністрація сплатила перевізникам сміття 5,4 мільйона гривень.

«За 14 днів ми перерахували перевізникам за вивіз сміття 5,4 мільйона гривень із тієї субвенції, яку місто Львів перераховує для забезпечення вивозу та утилізації ТПВ. Це означає, що в середньому на місяць ми повинні використовувати від 10 до 15 мільйонів, що є в два рази менше, ніж та сума, яку використовували чиновники Львівської міської ради на перевезення твердих побутових відходів. Тим самим ми не допустимо розкрадання, а зекономлені кошти ми скеруємо як субвенцію на розвиток тих міст, які допомагали місту Львову у вивезенні ТПВ. Але зменшувати субвенцію, яку сплачує місто Львів, я не бачу підстав», ‒ наголосив Олег Синютка.

Як вдалось заощадити кошти на вивезенні та утилізації відходів, прокоментував директор департаменту поводження з ТПВ Львівської міськради Іван Рудницький.

«Причина такого заощадження проста. Ми возили частину сміття фактично тільки у два міста на Львівщині. А решту – далеко за межі Львівщини, в інші області, на великі відстані. Звідси й були витрати. На підтвердження ми маємо усі документи. А зараз сміття возять на обласні полігони. Тому зрозуміло, що це обходиться дешевше», ‒ зазначив Іван Рудницький.

Нагадаємо, ЛОДА на два роки перебрала всю відповідальність за вивіз сміття зі Львова. На вимогу ЛОДА місто сплачує області за вивіз та утилізацію ТПВ щомісяця по 25 мільйонів гривень. До кінця цього року загалом це буде 150 мільйонів, а упродовж 2018 року – 300 мільйонів гривень.

Водночас, як зазначив очільник області, на рекультивацію обласних полігонів, які приймають відходи зі Львова, упродовж наступних трьох місяців ЛОДА почне надавати кошти із 50 мільйонів гривень, які раніше надійшли на Львівщину з Кабміну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук