У Львові через заборону продажу алкоголю вночі поменшало злочинів, зроблених напідпитку

За чотири роки кількість злочинів зменшилось учетверо

СуспільствоОлена Петришин, 9 листопада 20183500
Заборону на торгівлю алкоголем від 22:00 до 10:00 у Львові встановили ще у 2010 році

Відколи у Львові діє заборона продажу алкоголю в нічний час, в місті зменшилась кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння. Про це у п’ятницю, 9 листопада, на засіданні виконкому повідомила директорка департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич. З її слів, позитивним змінам посприяла саме заборона продажу алкоголю у нічний час. Заборону на торгівлю алкоголем від 22:00 до 10:00 у Львові встановили ще у 2010 році.

Згідно зі щорічною статистикою Головного управління поліції у Львівській області, у Львові з 2013 до 2017 року кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, зменшилась у чотири рази.

Візуалізація ЛМР

Нагадаємо, що 6 листопада Антимонопольний комітет зобов'язав мерію Львова скасувати встановлену у 2010 році заборону на продаж алкоголю вночі. В оприлюдненому рішенні львівського обласного відділення АМКУ вказано, що на скасування своїх рішень щодо алкоголю виконавчий комітет ЛМР має місяць. Після того, як стало відомо про вимогу АМКУ, у мерії Львова заявили, що не погоджуються скасовувати заборону на продаж алкоголю вночі.

«Львівське відділення АМКУ прийняло це рішення всупереч сумній офіційній статистиці. Щорічно в Україні близько 40 тисяч людей помирають від алкоголізму. Україна займає шосте місце у світі за рівнем вживання алкоголю. Важливо, що 83% підлітків почали вживали алкоголь у віці від 11 до 15 років. В Україні 47% підлітків від 15 до 19 років вживають алкоголь, натомість у світі цей відсоток становить приблизно 27%. Загалом в Україні у чотири рази більше магазинів, які продають алкоголь, ніж у польських містах. Від липня до вересня 2018 року за продаж алкогольних виробів у нічний час у Львові накладено штрафних санкцій на загальну суму 120 тис.грн», — повідомила Ірина Кулинич.

У рішенні львівського обласного відділення АМКУ зазначено, що мерія Львова має можливість впродовж двох місяців після отримання офіційного листа з вимогою оскаржити його в суді. Тобто розгляд цього питання виконкомом ЛМР може відкластися ще на час розгляду цієї справи в суді. Відтак, директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич повідомила, що мерія буде й надалі відстоювати рішення про заборону продажу алкогольних виробів у нічний час.

«У березні внесли зміни до законодавства, і місцеві ради мають повноваження приймати такі рішення щодо заборони продажу алкоголю вночі. Тому треба відстоювати наше рішення виконкому, а всі необхідні процедури винести на сесію», — додала Гелена Пайонкевич.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року АМКУ надсилав вже мерії Львова рекомендації скасувати два рішення виконкому, що обмежували продаж спиртного у нічний час. Оскільки ці рекомендації були обов'язковими до розгляду, то у квітні 2018 року виконком розглянув лист від АМКУ і відмовився скасовувати заборону на продаж алкоголю (усі члени виконкому при розгляді цього питання утрималися від голосування, тобто формально розглянули питання, але відкинули рекомендації АМКУ).

Додамо, що аналогічна ситуація із забороною продажу алкоголю була у Києві. АМКУ спершу через суд скасував рішення місцевих депутатів, однак у вересні 2018 року Київрада вдруге встановила заборону на продаж алкоголю від 23:00 до 10:00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук