У Львові презентують проект «Майдан. (Р)Еволюція Духу»

КультураОксана Панчишин, 10 вересня 20142920

У середу, 10 вересня, у Львові презентують масштабний культурологічний проект «Майдан. (Р)Еволюція Духу». Проект складається з великого альманаху та фотопроекту (виставки та каталог) 50-ти найкращих фоторобіт, а також серії документальних фільмів. Фотовиставка експонуватиметься у стінах мерії до 15 вересня.

Упродовж роботи над фотопроектом організатори та куратори переглянули близько 6000 фотографій від більш ніж 150 фотомитців. 50 найкращих робіт становлять основу пересувної фотовиставки «Майдан. (Р)Еволюція Духу», котра вже була представлена в Києві, а тепер експонується у Львові, йдеться в повідомленні прес-служби Львівської міськради.

«Наше завдання – зафіксувати події в їх первісному емоційному стані, щоб потім ніхто не міг перекрутити чи збрехати», – зазначив письменник, музикант, телеведучий Антін Мухарський. Надалі планують перекласти альманах англійською, німецькою, французькою і, можливо, російською мовами, для того, щоб робити виставки і прес-конференції в Європі для обговорення й осмислення тих подій, які відбулися в Україні.

Альманах складається зі шести основних частин. Перша частина – це спогади очевидців: сотника Парасюка, Лесі Жуковської, козака Гаврилюка, учасників Автомайдану, Янголів Інститутської. Друга – філософсько-аналітична. Тут зібрано статті представників української філософської та історичної думки: Ярослава Грицака, Вадима Скуратівського, Сергія Дацюка, Михайла Ходорковського. Третя – літературний Майдан: Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Андрій Любка, Ірена Карпа, Андрій Бондар. Окремий розділ – це мистецтво Майдану. Наприкінці – Майдан поетичний.

«Нам важливо, що цей проект «Майдан. (Р)Еволюція Духу» презентується у Львові. Нагадую, що сьогодні о 18:30 у Львівській міській раді відбудеться відкрита лекція Антіна Мухарського… Варто подумати над тим, щоб ці книги були передані у львівські школи. Бо це своєрідний підручник з історії, написаний по-сучасному», – зазначила керівник відділу промоції ЛМР Марта Іванишин.

У великому альманасі «Майдан. (Р)Еволюція Духу» зібрано інтерв’ю, есе, аналітичні статті видатних українських митців, істориків, філософів, культурологів, учасників та очевидців подій на Майдані. Видання розраховане на коло читачів, яким цікавий контраверсійний погляд на українську історію, політику і культуру.

Ілюстровані альманах, книга і каталог (понад 200 світлин українських фотографів) є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить документальний фільм «Майдан. Мистецтво спротиву» (45 хв.), присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук