У Польщі виявили порушення з боку міністра при укладанні газових контрактів з Росією

СвітВолодимир Пиріг, 2 липня 20181750

Міністр економіки Польщі допустив порушення під час узгодження газових контрактів з російським газовим монополістом – компанією «Газпромом» в 2009-2010 роках, йдеться у звіті Верховної рахункової палати (NIK).

Як йдеться у звіті, який процитувало місцеве видання Onet, «дії міністра економіки в 2009-2010 роках у переговорах з Росією про постачання газу велись в значній частині без необхідної затвердженої інструкції переговорів, а після затвердження таких інструкцій частина домовленостей не відповідала обов'язковим правилам».

Зокрема, міністр економіки, як і польська газова компанія PGNiG, що закуповувала газ у Росії, не використовували повною мірою свої можливості для ведення переговорів, не роблячи спроб отримати в обмін за згоду на умови, вигідні для російської сторони, еквівалентних переваг для Польщі.

Рахункова палата також зазначила, що переговори польського уряду з російським у 2009-2010 роках щодо постачання природного газу польська сторона провела без підготовки. Згідно зі звітом NIK, на неефективність переговорів з російською стороною, які проводяться паралельно на рівні урядів і компаній, вплинула також неправильна співпраця між міністром економіки і PGNiG.

Палата вважає, що дії PGNiG в області укладення договорів на газ в період з 2006-2011 років забезпечували безперервність поставок, але економічні ефекти були гіршими, ніж очікувалось. У зв’язку з цим, польська прокуратура веде розслідування щодо газового контракту на поставки газу з Росії, які як міністр економіки укладав Вальдемар Павляк. Сам він заперечує, що отримував будь-яку вигоду від РФ.

Як повідомляв ZAXID.NET, Польща через суд домоглася зниження ціни на російський газ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук