У Польщі знову нагадали про право на $850 млрд репарацій від Німеччини

СвітРоман Ганкевич, 2 березня 20186150
Голова комітету з репарацій, депутат польської партії «Право і Справедливість» («ПіС») Аркадіуш Мулярчик

Польща має право вимагати компенсацію від Німеччини в розмірі $850 млрд доларів за знищене майно і людей, убитих під час Другої світової війни. Про це в п'ятницю, 2 березня, заявив голова парламентського комітету з репарацій, депутат від польської партії «Право і Справедливість» («ПіС») Аркадіуш Мулярчик, передає Reuters.

«Ми говоримо про дуже великі, але виправдані суми за військові злочини, за зруйновані міста, втрачений демографічний потенціал нашої країни», - сказав Мулярчик, але зауважив, що сума репарацій може бути переглянута після аналізу, результати якого стануть відомі наприкінці року.

Політик нагадав, що Польща, перебуваючи у сфері впливу СРСР більше 40-ка років після війни, так і не отримала військових репарацій від Німеччини.

Між тим, минулого року німецькі парламентські експерти з правових питань заявили, що Варшава не має права вимагати репарацій. На думку аналітиків, питання репарацій може призвести до загострення відносин між двома урядами, тому що Німеччина є найбільшим торговельним партнером Польщі, а Польща отримує найбільшу допомогу від ЄС.

Нагадаємо, Бюро юридичного аналізу польського Сейму опублікувало висновок, згідно з яким Польща має законні підстави вимагати військових репарацій від Німеччини. На початку серпня депутат від «ПіС» Аркадіуш Мулярчик зареєстрував у Бюро запит, чи може Польща, відповідно до норм міжнародного права, вимагати від Німеччини компенсації за втрати, отримані в результаті німецької агресії часів Другої світової війни. В аналізі експертів сказано, що Польща під час Другої світової війни зазнала найбільших людських та ресурсних втрат серед усіх європейських країн, якщо брати до уваги загальну кількість населення і національний добробут країн Європи.

Як повідомлялося, Німеччина відхилила вимогу Польщі щодо нових переговорів про виплату додаткових репарації за збитки, завдані країні в роки Другої світової війни, зазначивши, що ця проблема вже була врегульована в 1953 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук