У Росії оприлюднили відскановані радянські оригінали «пакту Молотова-Ріббентропа»

Раніше історики мали доступ лише до німецьких оригіналів цього договору

СвітВолодимир Пиріг, 1 червня 20190

Російський фонд «Історична пам’ять» вперше оприлюднив відскановані радянські оригінали Договору про ненапад між Радянським Союзом та нацистською Німеччиною, укладеного 23 серпня 1939 року, а також секретного додаткового протоколу до нього. Скан-копії документів надав Історично-документальний департамент Міністерства закордонних справ Росії.

Раніше історикам були доступні фотокопії німецьких оригіналів документу, відомого як «Пакт Молотова-Рібентропа».

Текст документу був оприлюднений у 1990-х роках, але це перша публікація візуальних образів радянських оригіналів документів.

Документи надруковані на друкарській машинці, під ними стоять підписи народного комісара закордонних справ СРСР В’ячеслава Молотова – «уповноваженням Уряду СРСР» – а також міністра закордонних справ Німеччини Йоахіма фон Ріббентропа.

У секретному протоколі до Договору про ненапад сторони домовляються «про розмежування сфер обопільних інтересів у Східній Європі» у випадку «територіально-політичної перебудови областей, що входять до складу прибалтійських держав і Польщі». Москва та Берлін встановили межі сфер цих інтересів.

Через декілька днів після підписання угоди, 1 вересня 1939 року, Німеччина напала на Польщу, почавши цим Другу світову війну. 17 вересня радянські війська вторглися на територію Польщі. Польська територія була розділена між СРСР та Німеччиною згідно з положенням про «сфери інтересів», окреслені в секретному протоколі до пакту Молотова-Ріббентропа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук