У Росії з торгових мереж починають вилучати імпортні миючі засоби

СвітЮлія Поліковська, 25 серпня 20159830
У Росії з торгових мереж починають вилучати імпортні миючі засоби

Російські торгові мережі почали прибирати з полиць магазинів миючі засоби іноземних компаній, зокрема Henkel, Procter & Gamble і Colgate-Palmolive. Про це повідомив російський «Комерсант».

За даними видання, Росспоживнагляд виявив, що деякі вироби побутової хімії не відповідають вимогам безпеки.

«З метою недопущення заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян потрібно вжити заходів щодо виявлення зазначеної продукції з подальшим її вилученням з обігу», - йдеться в листі відділення Росспоживнагляду у Московській області.

Отримання відповідних листів від Роспоживнагляду підтвердили в мережах Metro Cash & Carry, «Ашан» і Х5 Retail Group.

Експерти не виключають, що така активність чиновників може стати черговим витком торгових воєн, викликаних ускладненням відносин Росії і Заходу.

«Іноземні компанії на російському ринку пральних порошків і миючих засобів займають приблизно 75%, тому, можливо, їх продукція найчастіше привертає увагу Росспоживнагляду», – зазначив аналітик IFC Markets Дмитро Лукашов.

У той же час він припустив, що рейди служби можуть бути пов’язані з конфронтацією Росії і Заходу і жорстким режимом взаємних економічних санкцій.

«Проте якщо у випадку з харчовими продуктами такі порушення знайти простіше, то у випадку з побутовою хімією це буде більш складний процес. Тим більше, що низка такої побутової хімії випускається в Росії за ліцензією, і закриття або скорочення обсягів виробництва – це удар по економіці і по людям, які працюють на цих підприємствах», – зазначив Лукашов.

Нагадаємо, в червні 2015 року у відповідь на економічні санкції Євросоюзу проти Росії через її агресію щодо України президент Росії Володимир Путін продовжив на рік дію ембарго.

На початку серпня російський уряд затвердив правила знищення санкційних продуктів. Воно може проводитися будь-яким способом, передбаченим законодавством, при цьому ліквідовуувати вилучені продукти будуть незалежно від того, встановлено чи ні, кому вони належать і хто організував їх провезення.

Понад 250 тис. росіян підписали петицію за скасування указу і передачу продуктів нужденним. Депутати фракції Комуністичної партії Російської Федерації (КПРФ) на чолі зі своїм лідером Геннадієм Зюгановим внесли на розгляд Держдуми законопроект, в якому пропонується не знищувати ввезені в Росію продукти, які знаходяться під ембарго, а направляти їх малозабезпеченим громадянам і для надання гуманітарної допомоги постраждалим від військових конфліктів, у тому числі жителям так званих «ДНР» і «ЛНР».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук