У Росії зобов’язали Telegram надати доступ ФСБ до повідомлень користувачів

СвітАндрій Стець, 20 березня 20183230
Росія погрожує Telegram закриттям

Роскомнадзор повідомив компанію Telegram Messenger Limited про обов'язок надати ФСБ інформацію, необхідну для дешифрування повідомлень.

Роскомнадзор послався на положення федерального закону про інформацію РФ і нагадав, що в жовтні 2017 року компанію було оштрафовано за відмову надати ФСБ ключі для декодування необхідного їй листування.

Вимога спецслужби надійшла адміністрації месенджера після того, як його творець Павло Дуров погодився на внесення компанії до переліку розповсюджувачів інформації.

«Невиконання обов'язків проявилося в тому, що Telegram Messenger Limited Liability Partnership не надав до федерального органу виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки інформацію, необхідну для декодування прийнятих, переданих, ти, що доставляються і (або) тих, що опрацьовуються, електронних повідомлень», - йдеться в повідомленні.

Тепер у Telegram є 15 днів, щоб надати ФСБ інформацію, необхідну для декодування повідомлень, йдеться в повідомленні на сайті Роскомнадзору.

У компанії Павла Дурова пообіцяли подати апеляцію.

Раніше у ФСБ Росії заявили, що листування користувачів у Telegram та інших меседжерах не можна вважати таємницею, тому відомство повинно мати право отримувати до нього доступ без судового дозволу.

Зазначимо, що засновник Telegram Павло Дуров раніше заявив, що російські спецслужби можуть перехоплювати і читати повідомлення, примушуючи мобільних операторів надавати їм доступ до авторизаційних повідомлень.

До слова Павло Дуров, який був засновником та до квітня 2014 року гендиректором популярної соцмережі ВКонтакте, після виїзду з Росії зайнявся розробкою сервісу обміну повідомленнями - Telegram. Розроблений братом Дурова протокол передачі даних для даного месенджера - Mobile Telecommunication Protocol (MTProto) - передбачає end-to-end шифрування для секретних чатів, тобто повідомлення не зберігаються на сервері, передаються безпосередньо від одного користувача до іншого, при цьому використовується шифрування, що декодується тільки пристроями користувачів, що унеможливлює їх прочитання навіть при перехопленні.

24 червня минулого року Держдума Росії прийняла законопроекти, які розробили депутат Держдуми Ірина Ярова і член Ради Федерації Віктор Озеров, відомі як «диктаторський пакет» посилює контроль за листуванням: оператори зв'язку та «організатори поширення інформації» повинні півроку зберігати зміст повідомлень користувачів і надавати держорганам засоби для декодування зашифрованого листування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук