У Тернополі коштом ЄС побудують Північну об’їзну дорогу

Вартість першої черги будівництва — 20 млн євро, надалі об'їзну продовжать до траси М-09 на львівському напрямку

Укравтодор оголосив про наміри збудувати нову дорогу на північ від Тернополя

Перший грант ЄС, який нададуть України на розвиток доріг, буде спрямовано на будівництво Північної об’їзної дороги у Тернополі. Автошлях матиме чотири смуги руху та пропускну здатність у 40 тис. машин на добу.

Як повідомила прес-служба Укравтодору, 17 грудня цього року у Брюсселі було підписано угоду на фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту будівництва першої черги Північної об’їзної Тернополя. Наразі гроші нададуть на відтинок від траси М-12 на ділянці Тернопіль – Хмельницький до М-19 на ділянці Тернопіль – Дубно.

Нова дорога поєднає міжнародні автомобільні траси та дозволить звільнити місто від транзитного транспорту, суттєво покращить екологічну ситуацію і безпеку руху.

Перша черга об’їзної матиме протяжність 8,6 км. Пропускна спроможність дороги становитиме 40 тис. автомобілів на добу.

Нова об’їзна дорога матиме чотири 4 смуги руху та розподільчу смугу шириною не менш як 13 м, що в майбутньому дозволить розширити її до шести смуг руху при збільшенні інтенсивності руху. Надалі атошлях продовжать від дороги М-19 до дороги М-09 на ділянці Тернопіль – Львів.

Орієнтовна вартість першої черги будівництва становить 20 млн євро, його фінансуватимуть коштом міжнародних фінансових організацій.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна отримає 100 млн євро на поліпшення стану доріг та пасажирських перевезень в областях заходу України. 50 млн євро з цієї допомоги будуть кредитом Європейського інвестиційного банку, тоді як решта коштів – це грантова безповоротна допомога від Євросоюзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук