У віці 101 рік померла відома у Львові громадська діячка Ірина Шуль

У віці 101 рік померла відома у Львові громадська діячка Ірина Шуль
фото ЛМР
Ірина Шуль співпрацювала з ОУН, була заарештована та до березня 1944 року утримувалась в тюрмі «на Лонцького»

У п’ятницю, 8 травня, у Львові померла відома громадська діячка Ірина Шуль. Вона співпрацювала з ОУН, була заарештована та утримувалась в тюрмі «на Лонцького». Жінка померла на 102 році життя. Про смерть Ірини Шуль повідомив її внук Святослав Літинський.

«Школа, інститут, академія, війна, бухгалтер, збір грошей на ОУН-УПА, арешт, концтабір, звільнення, одруження, викладання, діти, педагогічна робота, просвітницька робота, внуки... Бабусю, в тебе було важке життя гідне нашої поваги. Ти боролася за створення держави та постраждала від німецьких та російських окупантів», – написав Святослав Літинський.

Свої співчуття через смерть Ірини Шуль також висловив мер Львова Андрій Садовий.

«Такі люди, як пані Ірина, своїми діями змінювали хід історії. Розумна, відважна, скромна. Будемо пам'ятати і любити завжди. Дякуємо, пані Ірино, за все, що ви зробили для нас», сказав Андрій Садовий.

Ірина Шуль народилася 23 червня 1918 року біля Перемишля. Навчалась в українській школі ім. Маркіяна Шашкевича та Українському інституті для дівчат в Перемишлі, який закінчила. У вересні 1941 р. Ірина Шуль стала свідком руйнування Хрещатика відступаючими радянськими військами. Наприкінці 1941 – на початку 1942 рр. працювала помічником бухгалтера в кооперативі у Судовій Вишні, у 1942−1944 рр. – у відділі статистики Ревізійного союзу українських кооперативів. В цей час налагодила співпрацю з ОУН та займалася поширенням бофонів. 18 січня 1944 р. заарештована гестапо, під час слідства (до березня 1944 р.) утримувалась в тюрмі «на Лонцького».

З березня по травень 1944 р. перебувала у нацистському концтаборі Равенсбрюк, а з травня 1944 по травень 1945 рр. – у концтаборі Флоссенбург. Після закінчення війни потрапила до Львова як переселенка з Польщі і до проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах. У 1947 р. вийшла заміж за Івана Шуля, колишнього вояка УПА.

Була членкинею «Просвіти», «Союзу Українок», «Товариства Надсяння», «Львівської спілки політв'язнів України» та ін. та членкинею жіночого вокального ансамблю Львівської обласної спілки політв'язнів України – «Відгомін».

23 серпня 2013 року, з нагоди 22-ліття з Дня проголошення Незалежності України Ірині Шуль вручено нагороду «Почесний знак святого Юрія» за вагомий внесок у становлення української державності та активну громадську позицію. У 2018 році була нагороджена також орденом княгині Ольги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук