Угорщина назвала три умови для подальшої підтримки України
До теми
В Угорщині мають три очікування від України після оголошення рішення Венеціанської Комісії щодо українського закону про освіту. Про це заявив голова МЗС Угорщини Петер Сійярто в понеділок, 11 грудня, інформує «Європейська правда».
За його словами, дії України мають повністю відповідати очікуванням ЄС та Венеціанської комісії, зокрема щодо нового закону про освіту, якщо «вона серйозно вірить у свої прагнення до євроатлантичної інтеграції».
Голова МЗС Угорщини зазначив, що опубліковане сьогодні рішення Венеціанської комісії є «абсолютно однозначним» – викладені в ньому пропозиції не можуть тлумачитися двозначно.
За словами Сійярто, з документа зрозуміло, що «правильне рішення» - це внесення змін у суперечливу 7 статтю закону Про освіту.
Сійярто заявив, що в цьому випадку уряд Угорщини має три очікування від української влади: не обмежувати вже наявні права, вести переговори з національними меншинами в Україні та повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії.
«Угорщина не може підтримувати прагнення України у міжнародній політиці до того часу, поки не відбудуться зміни», – резюмував Сійярто.
Зауважимо, що раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо імплементації мовної статті закону про освіту.
Як інформував ZAXID.NET, 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення щодо положень нового Закону України «Про освіту» стосовно викладання державною мовою, меншин та іншими мовами. Згідно з ним комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. Однак Угорщина заявила про підтримку Венеціанською комісією позиції саме Будапешта.
Водночас комісія закликала внести зміни щодо російської мови до закону України про освіту.
Угорщина різко розкритикувала українську реформу освіти. Вона містила в тому числі норму про перехід на українську мову всіх учнів з переходом у середню школу (мова йде про нацменшини). Будапешт заявив, що блокуватиме євроінтеграційні прагнення України в зв'язку з цим.