Україна може не отримати цьогоріч третій транш від МВФ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 листопада 201512011

Затягування прийняття державного бюджету і податкової реформи робить технічно складним отримання Україною третього траншу кредиту розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ), проте загроза від невеликої затримки з надходженням цих коштів відсутня, вважає заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

«Чисто технічно наразі досить складно отримати черговий транш до кінця 2015 року», – сказав він журналістам у Києві в понеділок, 30 листопада, передає «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що співпраця з МВФ на цьому етапі дуже щільно прив’язана до затвердження бюджету на 2016 рік. Шевальов наголосив, що наразі якість ухваленого бюджету і податкової реформи важливіша за терміни отримання третього траншу.

«Нам важливіше до наших бюджетних процесів мати якусь повагу, до наших громадян і місцевих органів влади, ухвалити якісний і збалансований бюджет», – сказав заступник міністра.

Він додав, що також технічно ускладнюють виділення транша різдвяні канікули в США.

Відкрита в березні цього року чотирирічна програма EFF загальним обсягом $16,95 млрд з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по $1,62 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до $0,60 млрд.

«Наразі важливе значення має подання урядом на розгляд Верховної Ради бюджету, погодженого із завданнями за програмою, спрямованими на зниження дефіциту бюджету і розмір державного боргу до безпечного рівня, а також ухвалення Верховною Радою України зазначеного бюджету», – зазначав керівник місії в Україні Рон ван Руден після візиту до Києва в листопаді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук