Україна перебуває на дні світового Індексу сприйняття корупції

Україна перебуває на дні світового Індексу сприйняття корупції

У світовому Індексі сприйняття корупції організації Transparency International Україна в цьому році посіла 131-е місце з 176 країн. Про це повідомляє прес-служба Transparency International.

Як зазначається, Україна посідає одне місце з Казахстаном, Росією, Непалом та Іраном. Усі країни набрали по 29 балів зі 100 можливих. Для України це на два бали більше, ніж минулого року. Покращити свою позицію вдалося завдяки впровадженню антикорупційної реформи. Проте, як зазначають в ораганізації, відсутність дієвої судової системи і фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед і подолати 30-бальний бар'єр.

Найбільше балів Україні принесло дослідження World Justice Project Rule of Law Index, що враховується в побудові СРІ. Показник нашої держави в ньому виріс на +10 балів порівняно з минулими роками. «Це пов’язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), у поліції та збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича. Про цю саму проблему свідчить і дослідження World Competitiveness Yearbook, яке принесло цього року Україні +3 бали», - йдеться у повідомленні.

Додамо, що Індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі експерти Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо. Шкала індексу є оцінкою від «0» (дуже високий рівень корупції) до «100» (вкрай низький рівень корупції).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук