Україна передала в концесію перший морський порт

ТОВ «Рисоіл-Херсон» інвестує у розвиток Херсонського порту близько 300 мільйонів гривень

ЕкономікаАнна Журба, 26 червня7980
Концесіонер зобов'язується збільшити до 80% частки вантажів, що прямують до порту

Україна 26 червня передала у концесію ТОВ «Рисоіл-Херсон» Херсонський морський торговельний порт на 30 років.

Як повідомив у Telegram міністр інфраструктури Владислав Криклій, компанія-концесіонер інвестує у розвиток порту близько 300 млн грн і ще понад 18 млн – у місцеву інфраструктуру. У 2030 році концесіонер зобов’язується забезпечити обсяги перевалки вантажів порту на рівні не менше 1,36 млн тонн.

«“Рисоіл-Херсон” зобов'язується збільшити до 80% частки вантажів, що прямують до порту з використанням залізничного, внутрішнього водного та інших видів транспорту, крім автомобільного. Концесіонер проспівфінансує капремонт дорожнього покриття вулиць на шляху до порту та новий майданчик для стоянки вантажівок на в'їзді до міста», – повідомив міністр.

Також він додав, що невдовзі підпишуть договір про концесію порту в Ольвії, а відтак – Чорноморська.

ТОВ «Рисоіл-Херсон» переміг у конкурсі на концесію Херсонського порту у січні. Через скарги інших учасників конкурсу спершу рішення про передачу порту в концесію заблокували в судах. 12 травня Верховний Суд України розблокував завершення концесійного конкурсу, а через місяць Мінінфраструктури схвалило текст концесійного договору.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Рисоіл-Херсон» створене 7 місяців тому двома компаніями – українським ТОВ «Петро Ойл Енд Кемікалз» та швейцарським АК «Рисоіл С.А.». Кінцевими власниками «Рисоіл-Херсон» є громадяни Грузії Давід Бежуашвілі та Шота Хаджишвілі і українець Олександр Мінов. Основним видом діяльності компанії є допоміжне обслуговування водного транспорту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук