Україна подасть до суду на РФ через збитки від будівництва Керченського мосту

ЕкономікаАндрій Стець, 2 серпня 20173011
Росія має намір закрити Керченську протоку на 23 діб у серпні-вересні 2017 року

Введення Росією обмежень щодо судноплавства через Керченський канал у зв'язку з будівництвом мосту призводить до збитків українських портів і буде оскаржено в суді. Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, інформує прес-служба міністерства.

«Міністерство юстиції у межах наявних судових позовів проти Росії відокремлює проблему перекриття Керченської протоки та введення обмежень по судноплавству. Зараз готується позов і обраховуються збитки недоотриманих коштів Маріупольським і Бердянським торговельними портами», - сказав він.

Лавренюк додав, що проблема будівництва Керченського порту, на якій акцентували увагу профспілки Бердянського порту, зараз вирішується спільно з Міністерством закордонних справ, Радою національної безпеки і оборони.

Він також повідомив, що Мінінфраструктури ініціює зменшення нормативів відрахування державними підприємствами частини чистого прибутку до держбюджету з 75% до 50%, щоб більше коштів направляти на розвиток та оновлення інфраструктури.

Зазначимо, що Росія має намір закрити Керченську протоку на 23 діб у серпні-вересні 2017 року.

Заступник міністра додав, що такі дії можуть завдати значної шкоди не тільки безпеки судноплавства, але і національної безпеки України в цілому.

Зазначимо, що будівництво моста через Керченську протоку може призвести до екологічної катастрофи. За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовських морів при будівництві Керченського мосту, при необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн.

До кінця 2018 року Росія планує запустити автомобільну частину мосту, а в кінці 2019 року — залізничну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук